Steve Jobs. Oficiali biografija

Tai knyga, kurios pasirinkimą jums paaiškinti man būtų sunkiausia. Aš net nesu Apple produktų gerbėja, o apie Steve Jobs buvau girdėjusi tikrai daugiau prastų, nei gerų dalykų. Kita vertus, mane žavi inovacijos ir žmonės, kurie savo gyvenimu sugeba jungti iš pažiūros visiškai skirtingas sritis – tokias kaip menas ir technologijos. Steve Jobs. Oficiali biografija būtent apie tai. Neturiu tikslios citatos, kadangi klausiau audioknygos ir ne visuomet turėjau galimybę žymėtis, bet labai noriu atkartoti Steve žodžius – kai technologijos susituokia su humanitariniais mokslais, gimsta stebuklai. 

Po šio kūrinio mano požiūris į Steve Jobs pasikeitė, atrodo, aš iš tikrųjų supratau ir pažinau šią komplikuotą asmenybę. Tai, kad jis, nors buvo įvaikintas, kad pats paliko savo pirmąją dukrą, kad dažnai šaukė ant savo darbuotojų, vogė idėjas, manipuliavo žmonėmis, naudojo “realybės iškraipymo lauką” susidėliojo į delionę kartu su visais nuostabiais dalykais kuriuos nuveikė ir technologijų perversmais, prie kurių prisidėjo. Genialumas juk dažnai lydimas išskirtinių ir ne pačių maloniausių asmenybės bruožų, tiesa? 

„Tikrovė kartais turi keistą sugebėjimą prisitaikyti prie satyros.“

Steve Jobs unikalumai 

Įdomiausia man buvo skaityti apie Steve Jobs asmenybę ir dvasinius ieškojimus. Jo jaunystė, pasirodo, buvo labai turtinga šiuo atžvilgiu. Sunku patikėti, kad technologijų revoliuciją JAV savo laiku sukėlė ne inžinierius, o tikrų tikriausias hipis. Žinoma, be inžinierių, kurių indelis knygoje išsamiai aptartas jis to nebūtų padaręs. Steve Jobs buvo žmogus sugebėjęs savo galvoje apjungti, regis, nesuderinamus dalykus ir perkelti juos į realybę. Beveik visuomet lydint aplinkinių šūksniams, kad tai techniškai neįmanoma. 

Dabar suprantu, kad žiūrėdama į švarų ir minimalistinį Apple dizainą matau ne šiaip sprendimą, matau Steve asmenybės tęsinį – pripažįstančią tik tobulumą, nepaisant jo kainos. Matau Steve Jobs, kuris jau būdamas milijonierius gyveno name beveik be baldų, nes nerado tobulai tinkančių naujiems namams. 

Geros biografijos bruožai 

Steve Jobs. Oficiali biografija puikiai demonstruoja Steve Jobs asmenybės priešingybes ir kraštutinumus. Autorius nepataikauja ir išlaiko nešališką žvilgsnį, pakalbina gausybę istorijoje dalyvavusių žmonių. Ne veltui įžangoje atskleidžiama, kad autorius sutiko imtis darbo, tik jei Steve Jobs jo nekontroliuos. Ir stebėtina, kad herojus tam pasidavė. Savo knygą, beje, nors sakė jos neskaitysiantis, prieš mirtį Steve Jobs visgi perskaitė ir sutiko, kad tai yra tai, ką jis norėjo pasauliui papasakoti. O jo žinutė paprasta. Nuo pat jaunystės gyvenęs su nuojauta, kad šį pasaulį paliks anksti, gyveno nerimastingai ir imdamas iš jo maksimumą, siekdamas sukurti kažką tikrai nepaprasto ir prasmingo. Turbūt sutiksime, kad jam pavyko. 

Kodėl skaityti? Net jei nesate nei didelis technologijų ar Steve Jobs fanas, tai tiesiog labai gera, išsami, visapusiška biografija. Kitu atveju – ko Jūs dar laukiat? 

Kodėl neskaityti? Detalūs paaiškinimai kaip buvo sukurtas pirmasis Apple kompiuteris nėra per daug įtraukiantys, kaip ir kitos knygos dalys, kuriose labai detaliai apie konkrečias technologijas. Man šiose vietose norėjosi daugiau glaustumo. Taip pat tai knyga, kuri, greičiausiai, bus ne tik įkvėpimo, bet ir susierzinimo šaltinis – Steve Jobs tikrai nebuvo labai teigiama ar maloni asmenybė. 

Share: