Tiesą pasakius

Prisieškojau kažko lengvo ir linksmo – ačiū, tikiuosi niekad daugiau. Tiesą pasakius esu siaubingai suklaidinta viršelio (pati kalta, aišku). Jis man priminė animacinio filmuko personažę Dariją, jei dar tokią prisimenat. Galvoje iš karto kilo asociacija – gal bus lengvas kūrinys, bet tikrai modernus, šmaikštus ir šiek tiek sarkastiškas. Galų gale bent kažkiek inteletualus. O varge, kaip aš suklydau.

Ši knyga tikras oksimoronas – ji apie nuoširdumo projektą (originalo pavadinimas yra the authenticity project), bet juo man čia net nekvepėjo. Pradedant pačiu turiniu, baigiant autorės darbu bandant kurti personažų portretus ir siužetą. Personažai tokie paviršutiniški, nenuoseklūs, taip pat kaip ir jų reakcijos. Viskas, atrodo, šimtus kartų girdėta, be didelės atrankos tiesiog sukimšta į vieną knygą. Viena iš pagrindinių veikėjų yra Monika, turinti savo kavinę, svajojanti apie santuoką ir vaikus bei labai mėgstanti tvarkytis. Aha, ir man kai ką primena. 

Kūrybinio rašymo kursų rezultatas

Autorė gana puikiai viską paaiškina knygos gale – Tiesą pasakius yra pirmoji jos grožinė knyga, kuri gimė palankius trijų mėnesių kūrybinio rašymo kursus. Tai taip jaučiasi skaitant – parašyta pagal šabloną ir taisykles, naudojant visas įmanomas pop kūrinių klišes. Bet kodėl ir už ką tiek daug jų vienoje vietoje. Ar negalėjo ji būti nors šiek tiek iš tiesų autentiška. 

Man tik keista, kad kūrybinio rašymo kursuose autorės neišmokė turbūt svarbiausio principo rašytojui – show don’t tell. Autorė pirmame pirmuose keliuose sakiniuose pristatydama naujus personažus skuba apie juos išberti viską ką sugalvojo ar kažkur girdėjo, skubėdama apibendrinti ir visiškai neleisdama jiems atsiskleisti patiems. Skaitytojui nepaliekama jokio malonumo kažką suprasti ar atrasti pačiam – viskas yra paaiškinama lyg labai prastoj telenovelėj. 

Nuoširdumas

Galvoju, kokią žinutę savo knyga siunčia autorė. Greičiausiai ji norėjo pamokyti skaitytojus, kaip svarbu gyvenime nuoširdumas ir autentiškumas. Skaitant labai stebino tam tikri personažų minčių šuoliai ir psichologiniai virsmai, kurie labai jau paprastai ir greit nutinka. Tiesą pasakius yra apie tai, kad labai svarbu nemeluoti sau ir kitiems, kokio gyvenimo iš tiesų nori. Mintis graži, o išpildymas – nelabai. 

Kodėl skaityti? Jei tik pradedate atrasti skaitymą, galbūt ir patiks. Rinkitės jei sužavėjo Dievas visada keliauja incognito, Tavo gyvenimas prasideda supratus, kad gyveni tik kartą ir panašios knygos. 

Kodėl neskaityti? Bestseleris 30 šalių, kaip? Man tai pasirodė šimtus kartų girdėtų banalybių rinkinys, su siaubingai paviršutiniškais ir nuspėjamas personažais. 

Share: