Mano vaikas mane varo iš proto

Pradėsiu nuo asmeninio prisipažinimo. Visą laiką klaidingai maniau, kad vaikų auginimas yra sprintas, o tai, pasirodo, yra maratonas. Paaiškinsiu. Kai gimsta kūdikis atrodo, kad reikia mobilizuotis ir laikinai viską paaukoti, net save ir savo poreikius. Iš dalies tai tiesa, bet ne visai. Kuo anksčiau suvoki, kad dalį rezervo reikia pasilikti sau ir ilgesniam bėgimui, tuo lengviau pasidaro. Lengva save apgauti, kad štai ką įdėsiu į vaiką iki metų, trijų, penkių, lems kažkokį rezultatą. Turiu nuvilti jus ir save, stengtis auginant vaikus reikia kasdien ir reikės visus 18 metų, o gal ir dar ilgiau. Tuo tarpu knyga Mano vaikas mane varo iš proto yra puikus palydovas tos gyvenimo atkarpos, kuri gali pasirodyti klaidingai rami. Tai 6-11 metų tarpsnis. Atrodo jau ne mažylis ir dar ne paauglys. Pats lengviausias amžius? Kaip auginanti beveik šešiametį turiu nuvilti. Greičiausiai kiekvienas amžiaus tarpsnis turi savo iššūkių. Taigi, visoms viltingai į mane žvelgiančioms naujoms mamoms, kurioms rūpi, kada taps lengviau, turiu nuoširdžiai atsakyti – jau niekada. Laimei, yra kur semtis pagalbos ir išminties. 

Pagarbi tėvystė 

Šios knygos filosofija persmelkta pagarbos, pozityvaus bendravimo ir ryšio svarbos akcentavimo. Panašiai kaip ir pirmojoje knygoje skirtoje vaikų iki 5 metų tėvams, čia vaiko pozityvaus bendravimo su tėvais poreikis prilyginamas benzino bakui. Pernelyg dažnai auklėdami vaikus norime neįmanomo ir raginame automobilį važiuoti be degalų. Knygoje rasite begalę šiam tarpsniui aktualių problemų – pykčio priepuoliai, aršus dėmesio reikalavimas, nemokėjimas pralaimėti, reikalavimai ir daug kitų. Rasite ir sprendimo būdų, nei paaiškinimų, kodėl ir kaip vaikas mąsto ir elgiasi. O kai supranti tai ir lengviau. Jei reikėtų trumpai apibūdinti šią knygą viena mintimi ji būtų tokia – leiskime vaikams augti savo tempu ir jų neskubinkime reikalaudami daugiau, nei tam tikru metu yra įmanoma. Šešių ar aštuonių metų vaikas gali atrodyti labai didelis. Bet ar tikrai jam reikėtų taikyti suaugusiųjų elgesio normas ir suvokimą? 

Stiprios žinutės, mažai teksto 

Jei skaitėte Viską išbandžiau tai jau žinote, kaip informaciją pateikia ši autorė. Tai lyg komiksas skirtas tėvystei, knyga, kurią verta turėti ant naktinio stalelio, atsiversti kai bendravimas su vaiku ima kelti nusivylimą. Man ši knyga į rankas pateko labai laiku. Ją perskaičius gavau tarsi pirmąją pagalbą pasijutusi nusivylusi savo sugebėjimais auklėti ir auginti. Knyga padeda prisiminti, kad dažniausiai problema yra per dideli lūkesčiai, o viską geriausiai išsprendžia meilė ir dėmesys. 

Kodėl skaityti? Tai knyga apie 6-11 metų amžiaus vaikų auginimą ir dažniausius iššūkius – jau tai ją daro gana unikalią ir vertingą. Apie šį laikotarpį kalbama ir rašoma ne tiek jau daug. Verta turėti šalia savęs ir atsiversti vėl ir vėl. 

Kodėl neskaityti? Tikrai ne visi iššūkiai ar mažiau tipiniai atvejai čia aptarti. Taip pat čia nerasite stipraus mokslinio pagrindimo ar paaiškinimo kuo remiantis siūlomi konkretūs patarimai.  

Share: