Vidurnakčio biblioteka

Tai knyga, kuri primena vieną svarbiausių dalykų gyvenime – svarbiausia požiūris. Tie patys dalykai, lygiai tas pats gyvenimas gali atrodyti visiškai kitaip, priklausomai nuo vertinančio žvilgsnio. Vidurnakčio biblioteka nukelia į mistinę, simbolinę vietą, kur lentynose guli visi įmanomi mūsų gyvenimai, kurių scenarijai kinta priklausomai nuo pasirinkimų. Ir tikrai buvo smalsu, kartu su pagrindine veikėja Nora kišti nosį į įvairias to paties gyvenimo versijas, kuriuos diktuoja vis kiti sprendimai ir praleistų galimybių ištaisymas. 

Bet. Per dažnai šią knygą skaitydama kartojau sau “na jau” ir “kur gi ne”, galėjo autorius truputį originaliau su tom neišsemiamom galimybėmis pažaisti, o ir psichologine prasme knyga labai jau iš supaprastintos pozicijos žvelgia. Nepaisant to, Vidurnakčio biblioteka yra jauki, kaip tas jau kelis kartus per Kalėdas matytas filmas. Suprantu, kodėl žmonės pasiduoda jos žavesiui ir kokią žinutę čia atranda. 

Yra kaip yra 

Vidurnakčio biblioteka galėtų tapti puikia dovana visiems niurzgoms, kurie nuolat bamba dėl klaidų, padarytų gyvenime ir nuleidusių rankas kažko imtis, kad jas ištaisytų. Manau, kūrinys turėtų patikti ne tiek daug skaitantiems ir ant savipagalbos ir grožinės literatūros linijos balansuojančių knygų mylėtojams. Pavyzdžiui, Dievas visuomet keliauja incognito arba Tavo gyvenimas prasideda supratus, kad gyveni tik kartą

Nora troško gyventi pasaulyje, kuriame nėra žiaurumo, bet vieninteliai jai pasiekiami pasauliai buvo apgyvendinti žmonių.

Beje, Matt Haigg taip pat yra parašęs knygą Kaip sustabdyti laiką apie žmogų, kuris gyvena labai ilgai (seno kokius 15 metų ilgiau nei įprasta). Pastaroji man patiko labiau. Matyti, kad autorius mėgsta savo kūriniuose pažaisti su fantazija ir kelti sudėtingus filosofinius klausimus lengvai skaitomuose ir populiariuose kūriniuose. 

Kodėl skaityti? Nes buvo jauku ir miela, kaip tik šventiniam laikotarpiui. Graži knygos žinutė apie tai, kad neverta gailėtis, svarbu gyventi su tuo, kas yra. Tik šiek tiek per tiesmuka ir akivaizdžiai pamokomai pateikta. 

Kodėl neskaityti? Mano vertinimu knygai pritrūko subtilumo, paslapties, o nuspėjamumo buvo per daug.

Share: