Ramūs tėvai, geri brolių ir seserų santykiai

Tai knyga, kuri išsklaido nerimą, ir primena pirmojoje autorės knygoje išdėstytus principus. Ramūs tėvai, geri brolių ir seserų santykiai yra apie tai, kad vienoje šeimoje augančių vaikų ryšys priklauso nuo santykių su tėvais. Kylant konfliktams ar įtampai autorė visų pirma siūlo pagalvoti ar netrūkinėja jūsų ryšys su bent vienu iš mažųjų. Tai įsisąmoninti gali būti baugu – pasirodo darna šeimoje priklauso nuo jūsų dar labiau nei iš pirmo žvilgsnio atrodo. Kita vertus, tai leidžia ir tam tikra prasme atsipalaiduoti supratus, kur slypi visų galimų problemų šaknys. 

Knygoje galima rasti patarimų, kurie naudingi dar laukiantis, vos gimus antrajam vaikui ir abiems jau gerokai paaugus. Bent man buvo labai svarbu suvokti jau dabar kas manęs laukia ir kaip kai kurioms problemoms reikėtų užbėgti už akių. Ramūs tėvai, geri brolių ir seserų santykiai yra labiau apie bendravimą ir psichologiją, nei praktinius dalykus. Ji yra apie tam tikrus vertybinius pagrindus, šeimos kultūrą ir atmosferą, kuri veikia kaip prevencija daugeliui konfliktų. Tai knyga, kurią perskaičius viskas atrodo paprasta ir užplūsta ramybė. 

Vertybės

Šioje knygoje Laura Markham primena tris pagrindinius principus, kuriuos dėsto universalioje tėvystės knygoje Ramūs tėvai, laimingi vaikai. Tai visų pirma savų emocijų kontroliavimas, ryšio su vaiku palaikymas net sudėtingose situacijose, kai reikia nubrėžti ribas ir taip pat – vadovavimas vietoj kontrolės. Visi šie principai čia pateikti brolių ir seserų santykių kontekste, taip pat situacijose, kuomet antrasis vaikas dar tik pakeliui ar yra tik kūdikis. 

Knyga labai gražiai primena, kad kiekvienas konfliktas yra proga kažko išmokti. Tuo tarpu svarbiausias tėvų vaidmuo yra galvoti, kuo savo elgesiu jie moko ir skatina vaiką – užsisklęsti, slėpti ar gėdytis savo emocijų, o gal jas pripažinti ir mokytis jas teisingai išreikšti ar kontroliuoti. Pati jau žinau, kad tai labai sunkus darbas, tačiau labai gausiai atlyginamas. 

Šeimos kultūra

Knygoje galima rasti nemažai gerų pavyzdžių dėl bendrų taisyklių šeimoje, kurios galėtų prisidėti prie gerų santykių kūrimo. Pavyzdžiui, kad šeimoje visi gali turėti eilę prie žaislo kiek tik nori, jei kažkas prašo veiksmą ar žaidimą nutraukti, reikėtų iš karto tai padaryti ir pan. Taip pat Ramūs tėvai, geri brolių ir seserų santykiai labai akcentuojamas ypatingasis laikas su kiekvienu vaiku, tai yra nedalomas dėmesys ir laikas tik dviese. Jo pagalba, sako autorė, galima išspręsti didžiąją dalį problemų. 

Aktualiausia man pasirodė trečioji dalis apie laikotarpį prieš gimstant kūdikiui ir pirmus metus po jo. Čia ir apie pasiruošimą, ypač emocinį, apie pirmuosius mėnesius, įvairius jausmus, įvairiausius galimus jautrumus. O svarbiausia, apie pagrindą pozityvių santykių kūrimui. Mn ši knyga pasirodė tiesiog nuostabi ir neįkainojama. Labai džiaugiuosi, kad ji yra ir tikiu, kad bus atverstas kelias į gerus brolių ir seserų santykius daugelyje lietuvos šeimų. 

Kodėl skaityti? Dar laukiantis antrojo kūdikio, ar bet kuriuo metu, jei auginate daugiau nei vieną vaiką. Knygoje gausybė dialogų pavyzdžių, kurie, neabejoju, labai palengvins tėvų gyvenimą ir leis suprasti kada savo įprastais veiksmais skaudiname vaikus ir kaip to išvengti. Investuokite keletą valandų į šios knygos skaitymą ir esu tikra – gyvenimas taps ramesnis ir paprastesnis. 

Kodėl neskaityti? Įsivaizduoju, kad pavyzdinių situacijų gali pasirodyti netgi per daug ir daugelis iš jų gana panašios. Na, bet skaitant tam tikri principai tikrai, atrodo, tarsi įauga ir lengviau įsiminti, keletą kartų pakartojus. 

Share: