Kaip puikiai šiai knygai tinka pavadinimas. Gal net labiau nei originalas – An American marriage. Nuojautos ima intriguoti jau nuo pirmųjų puslapių ir švelni įtampa juntama skaitant visą kūrinį. Tai knyga, kelianti klausimus apie tai, kas yra santuoka, kas lemia jos tvirtumą ar laikinumą. Nors Nuojautos tarsi sukasi apie vieną pagrindinę porą – Rojų ir Selestiją, jų tėvų istorijos puikiai papildo siužetą ir pateikia labai skirtingų santuokų paveikslą. 

Kitas šios knygos sluoksnis yra apie tai, ką reiškia būti juodaodžiu šiuolaikinėje (JAV) visuomenėje. Šiuo atžvilgiu knygą rikiuočiau prie Mergaitė, moteris, kita, Maži svarbūs dalykai, Mano istorija, Auksinės šaknys. Nuojautos yra gražiai parašyta, labai jautri, nuoširdi, nenusaldinta istorija apie meilę ir ilgalaikius santykius. Nemaža dalis istorijos pateikta laiškų formatu, kas prideda papildomo žavesio. Linkiu išbandyti ir užduoti sau klausimą – ar lauktumėte savo antrosios pusės… 12 metų? 

Nuojautos

Autorė puikiai kursto intrigą visą kūrinį. Taigi, nors tai knyga visų pirma apie santykius, skaitant gali pajusti ir trilerių elementų. Pavyzdžiui, prieš lemtingą pagrindinių veikėjų gyvenimo įvykį Selestija kažką pajunta ir prašo apgręžti mašiną ir važiuoti namo. Kūrinyje daug vietos palikta moteriškai intuicijai, todėl čia taip gražiai įsipina pavadinimas Nuojautos

Rojus ir Selestija – du ambicingi žmonės. Netikėtas juos išskyręs įvykis sutrikdo ne tik jų santykius, bet ir karjeras, gyvenimo planus. Labai skaudu skaityti apie knygoje vaizduojamas JAV teisėsaugos problemas. Nors jos knygoje labai aktyviai nenarpliojamos, tačiau iš to kaip natūraliai neteisingai apkaltinto žmogaus įkalinimą priima aplinkiniai, gali suprasti, kad tai dažnas atvejis, ypač juodaodžių bendruomenėje. 

Ne tik apie santuoką 

Nuojautos neapsiriboja tik jausmais ar santuoka. Čia labai gražiai atsiskleidžia dviejų šeimų istorijos, vaikystės patirtys, santykiai su tėvais. Ankstyvosios patirtys ir nutylėtos istorijos puikiai paaiškina kokios ir kodėl iškyla bėdos bandant sugyventi dviems skirtingiems žmonėms. O jei man reikėtų apibendrinti kokią pagrindinę žinutę išsinešu iš šios knygos, tai būtų atvirumas. Kuo mažiau nutylėjimų santykiuose, tuo jie tvirtesni. Kitu atveju, bus per daug vietos interpretacijoms ir nuojautoms. 

Kodėl skaityti? Tai knyga apie neteisingo apkaltinimo ir įkalinimo sugriautą dviejų žmonių gyvenimą. Nuojautos pasakoja istoriją apie tai, kas yra santuoka, meilė ir kelia aštrius bei skaudžius susijusius klausimus. Knyga labai įtraukianti ir patiks tiems, kurie mėgsta trilerio tipo šiurpuliukus ir švelnią įtampą. 

Kodėl neskaityti? Vienintelė mažiau patikusi vieta man buvo knygos pabaiga, kurioje buvo neįtikinančių fragmentų ir reakcijų.

Share: