Tai knygelė labai svarbia tema, kurią turbūt nujaučiate. Tai baimė, apie kurią čia kalbama kaip apie savaime suprantamą dalyką. Ko nors bijo visi ir tai nėra jausmas, kurio vertėtų gėdytis. Baubaimė puikiai iliustruota, tekstas išradingas ir šmaikštus. Iškart įsinorėjau į mūsų su Ąžuolu kolekciją įtraukti to paties autorių dueto ankstesnį kūrinį Riešutortas

Iliustracijos

Neseniai išmokau, kad mažiems vaikams nelabai tinka smulkių iliustracijų makalynė, nes jie tiesiog nesuvokia atskirų elementų. Kalbu apie 1-2 metų amžiaus tarpsnį, kuomet vaikams labai rūpi atskirti ir įvardinti atskirus elementus. Tai Baubaimė šiuo atžvilgiu labai patogi – iliustracijos stambios ir atskiros. Ąžuolas jau susipažino su pagrindiniais veikėjais Varniuku ir Voveriuku ir nuolat į juos baksnoja.

Dar vienas smagus knygos bruožas – visi knygos veikėjai turi šmaikščius aprašymus knygos viršelių vidinėje pusėje. Jie, nors su pagrindine istorija nesusiję, ją puikiai papildo, parašyti juokingai ir turėtų labai patikti vaikams.

Taip pat knygos gale apie savo baimes paatvirauja ir abu autoriai. Tai, sakyčiau yra labai mielas ir smagus akcentas.

Tekstas

Kalbant apie knygos tekstą – jis puikus dėl keleto dalykų. Visų pirma, graži lietuviška kalba ir vaizdingi būdvardžiai ir veiksmažodžiai. Šiuo atžvilgiu visuomet kaip ant delno matosi skirtumas tarp verstų ir lietuviškų knygų.

Kitas dalykas – šmaikštūs knygos akcentai. Vištos laukiančios kada jas pakvies į vakarėlį ir nenorinčios grįžti pas šeimininką, apuokas kuris neseniai privalge lietinių ir negali rasti savo akinių. Kažkoks geras jausmas lieka perskaičius Baubaimė. Trumpam panyri į tokią smagią ir savitą, alternatyvią kūrėjo realybę.

Apie baimę jautriai

Kalbant apie knygos nešamą žinutę, tai man labai patiko kaip joje pateikiama baimė – su atida ir jautriai. Baubaimė dėka vaikai suvoks, kad nereikia gėdytis savo jausmų, o baimė tėra yra vienas iš jų. Kartu su knygos herojais patirs, kad ko nors bijo visi, o taip pat yra būdas baimes įveikti – susidurti su jomis akis į akį.

Man taip pat patiko knygos siužetas ir tėvų reakcija, kuomet jie suranda pasimetusius vaikus. Mažieji skaitydami turėtų susiprasti, kad prieš kur nors išeinant visai verta būtų įspėti tėvus. Taip pat, Baubaimė kūrėjų padrąsinti, galbūt sumanys ir patys kurti savo žodžius.

Kam tinka? Tai šmaikščiai ir gražia lietuviška kalba parašyta istorija jautriai kalbanti apie baimę. Verta ją skaityti vaikams, jei norite perduoti žinutę, kad baimių nereikia gėdytis ir egzistuoja puikus patikimas būdas jas įveikti. Oficialiai rekomenduojama 3-5 metų vaikams, bet dėl stambių iliustracijų tiks pasigrožėti ir mažesniems.

Share: