Ant šios knygos nugarėlės rašoma, kad autorė yra aistringa skaitytoja ir tai jaučiasi. Nepaprastas Paryžiaus skersgatvio knygynas veikėjai tikri fanatikai: glosto nudevėtų tomų viršelius, skaito begalę metų skaičiuojančius egzempliorius, su meile rūšiuoja ir saugo knygas. Visgi manau, kad šis kūrinys parašytas labiau iš didžiulės meilės ir atsidavimo knygoms, nei realizuojant rašytojos talentą. Kūrinio idėja tiesiog puiki, o jo įgyvendinimui šio bei to pritrūko. 

Mergina kuri skaitė metro

Tai yra originalus knygos pavadinimas, kuris, puikiai apibūdina knygos siužetą. Nors iš tiesų pagrindinė veikėja Žiuljeta daugiau stebi žmones skaitančius metro nei tai daro pati. Kartu ji mąsto apie savo gyvenimą, kuris teka labai jau vienoda ir įprasta vaga. Viskas pasikeičia kuomet vieną dieną ji pati sau netikėtai, neaiškios nuojautos vedama, pakeičia savo kasdienę rutiną ir pakeliui į darbą užklysta į keistą skersgatvyje įsikūrusią patalpą, kurią turbūt nelabai galėtum pavadinti knygynu mums visiems suprantama prasme. Tai kur kas ypatingesnė vieta, ir joje prasideda visi Džiulijetos pokyčiai ir nuotykiai.

Kaip jau minėjau pradžioje, knygos puslapiai tiesiog alsuoja meilę knygoms. Šioje trumputėje (150 puslapių) knygoje gausybė nuorodų į kitus kūrinius: jų pavadinimų ir citatų. Taigi, turbūt nenuostabu, kad neliko daug vietos vystyti kiek nuoseklesnį siužetą. Man jis pasirodė gana netolygus. Pradžioje tempas lėtesnis, daugiau dėmesio detalėms. O štai kūriniui įsibėgėjus įvykiai rutuliojasi labai intensyviai, aprašomi tarsi paskubomis. Na, bet siužetas veikiausiai ir neturėjo būti stipriausia šios knygos dalis,

Pasaulis – knygynas
Knygoms ir žmonėms būtina keliauti

Man patiko Nepaprastas Paryžiaus skersgatvio knygynas nešamos žinutės. Viena iš jų – žmogui reikia judėti ir keistis. Stovėdamas vietoje jis praranda laimės ir pilnatvės jausmą. Pagrindinės veikėjos istorija parodo, kaip sveika kartais išlysti iš saugios kasdienybės ribų ir tapti atviresniam tam, ką pasaulis tau turi paruošęs.

Kita žinutė greičiausiai susijusi su knygų magija. Nepaprastas Paryžiaus skersgatvio knygynas gražiai iliustruoja tą nepaprastą jausmą, kuomet tinkama knyga atsiduria rankose tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku,bei padiktuoja atsakymus į seniai kankinusius klausimus.

Kodėl skaityti? Jei mylite knygas. Jei ne šiaip kas kart nuo karto paskaitote, o iš tikrųjų jaučiate joms šiltus jausmus – mėgstate vartyti, rūšiuoti, turėti, dovanoti ir panašiai. Tuomet ši knyga jums tikrai patiks, nes ji apie tokius kaip jūs. Skaitykite, jei knygose mėgstate rasti literatūrinių nuorodų, nes jų čia tikrai labai daug. Taip pat jei tikite, kad tinkama knyga, tinkamu metu gali daryti stebuklus. Šios idėjos kūrinyje labai gražiai pateiktos.

Kodėl neskaityti? Dėl neišplėtoto siužeto ir veikėjų portretų. Knyga sakyčiau per trumpa savo užmojui, tad daug kas čia skubota, paviršutiniška, kartais neįtikinama.

Share: