Vasara eina į pabaigą, bet apie ledus svajoti ir skaityti galima visus metus. Šį mėnesį mes su Ąžuolu susipažinim su katinu Juodžiu ir jo nuotykiais ledų fabrike. Katinėlis Juodis. Noriu ledų! veikėjai keliauja tiesiog mano svajonių ekskursijos kryptimi mokykloje. Gaila niekas ten taip ir nenuvežė. 

Knygų serija

Katinas Juodis pasirodo yra beveik įžymybė. Nieko rimto leidykla yra išleidusi visą jo knygų seriją – septynias knygas. Tad jei užsikabinsit ir pamilsit Juodį, bus galima skaityti ir toliau.

Kalbant apie skaitymą, Katinėlis Juodis. Noriu ledų! priklauso leidyklos Aš skaitau serijai, kuri yra skirta pirmiesiams savarankiško skaitymo žingsniams. O kad būtų aiškiau nuo ko pradėti ir kur tęsti, suskirstyta į 0, 1 ir 2 lygius. Būtent ši knyga priklauso 1 lygiui, t. y jau šiek tiek pažengusiems skaitytojams. Sakiniai trumpi, parašyti didžiosiomis raidėmis, kad lengviau klotųsi skaitymas. Žinoma, galima knygą rinktis ir dėl gražių paveikslėlių, bei didelio katinų kiekio. Katinėlis Juodis. Noriu ledų!

Pamoka

Kalbant apie turinį, skaitydami ,Katinėlis Juodis. Noriu ledų! vaikai turėtų išmokti, kad ne visada protinga yra spausti atsitiktinius mygtukus. Taip pat kad ištikus nelaimei svarbu bendradarbiauti. O svarbiausia turbūt – kad yra toks dalykas kaip saikas. Ir jei kažko yra per daug, gali apkarsti net patys mieliausi dalykai. Pavyzdžiui, ledai.

Kaip turbūt nujaučiate, knygoje katinas Juodis ir jo klasės draugai iškeliauja į ekskursiją ledų fabrike. Patenka į bėdą ir turi ją išlaižyti tiesiogine šių žodžių prasme.

Kam tinka? Nors leidykla nurodo 3-6 metų vaikų auditorija, manau labiausiai tiktų šešiamečiams ir pirmokams besimokantiems skaityti. Stambios raidės gali padėti žengti pirmuosius žingsnius savarankiško skaitymo kelyje. Patiks ledų ir katinukų gerbėjams. Taigi, turbūt beveik visiems vaikams.

Share: