Įsileiskite savo vidinį vaiką

Tai knyga tiems, kurie mėgsta analizuoti save ir pagvildenti egzistencinius klausimus. Nors tema ir sudėtinga, autorei, regis, pavyko viską pateikti gana aiškiai ir paprastai. Iš tiesų, ji kone visą žmogaus psichologijos teoriją suveda į vieną vidinio vaiko metaforą. Įsileiskite savo vidinį vaiką, pasakoja apie tai, kad kartais veikiame vedini šešėlinio, kartais saulėtojo vaiko. O dar kitais kartais – vidinio suaugusiojo. Ši knyga yra apie tai, kaip šias savo vidines dalis pripažinti, suvaldyti ir integruoti. 

Šešėlinis vaikas – veikia vedinas skaudulių ir baimių, savo sukurtų gynybos strategijų. Jas galima atpažinti ir palengva keisti. Saulėtasis vaikas – tai mūsų žaismingoji, kūrybiškoji, pramogas ir malonumus dievinanti pusė. Nei vienam nei kitam dominuoti mūsų pasąmonėje nėra gerai. Ši knyga, apie tai, ką su šiuo vaikų darželiu, veikiančiu mūsų pasąmonėje, galima padaryti, kad būtume laimingesni ir gebėtume kurti ryšius su kitais žmonėmis. Buvo įdomu ir naudinga – galva prisipildė naujomis įžvalgomis ir apmąstymais.

Apie tai, ką galime padaryti dabar 

Priešingai nei gali pasirodyti iš pavadinimo, Įsileisk savo vidinį vaiką neskatina pernelyg kapstytis praeityje, ieškoti tėvų klaidų ar panašiai. Ši knyga kupina empatijos, tinkanti net ir pačią laimingiausią vaikystę turėjusiems. Lygiai taip pat kaip ir tiems, kam pasisekę mažiau. 

Autorė kviečia empatiškai pažvelgti į savo vidinį vaiką ir jį nuraminti – viskas gerai, tau nebereikia saugotis, protestuoti, būtinai patikti, ignoruoti savo poreikius ar imtis kitokių gynybos strategijų. Įsileiskite savo vidinį vaiką yra apie vidinį darbą – pasisodinti šešėlinį vaiką ant kelių ir tiesiog pasakyti, tau viskas gerai. Pripažinkim, galbūt tau buvo sunku, bet dabar tu užaugai ir esi laisvas kurti savo gyvenimą. 

Tai ne vienintelis knygoje esantis patarimas. Smagu, kad autorė ne tik aprašo galimas problemas, tačiau siūlo ir ne itin sudėtingus būdus jas įveikti.  Vieni primena meditaciją, kiti, gana juokingi, kaip pavyzdžiui, vaikščioti tarp popierėlių su teiginiais, kurie būdingi šešėliniam ar saulėtam vaikui. Knyga įkvepia mažiau gailėtis, prisiimti daugiau atsakomybės už savo gyvenimą, paleisti skaudulius, priimti save, visame kame siekti autentiškumo, auginti savo savivertę. 

Kodėl skaityti? Ši knyga, lyg psichoterapijos seansas, kviečianti prasmingam pokalbiui su savimi. Autorei pavyko sudėtingus dalykus išdėstyti labai paprastai, psichologiniai sunkumai perskaičius šį kūrinį visai nebeatrodo sudėtingi. Patiks norintiems geriau pažinti ir suprasti save, bei savo santykius su aplinkiniais. 

Kodėl neskaityti? Dalis informacijos kartojasi. Teorija pateikta gana supaprastintai, todėl įtariu, kad daugiau skaitantiems panašiomis temomis gali būti per daug akivaizdi. 

Share: