Ką praleidau, kol miegojai

Kas būtų, jei 50 pilkų atspalvių sujungtume su rimtesne socialine problema, šiuo atveju, nevaisingumu? Ši knyga! Žinojau ko tikėtis, tad visai nenusivyliau. Ką praleidau, kol miegojai man labai patiko. Kažką turi Coleen Hoover, ar humoro jausmą ar istorijų pasakotojos talentą, kažkokį cinkelį, kad jos knygas galiu skaityti ir mėgautis priešingai nei kitas panašias. 

Ši knyga yra puikiai tinkanti įterpti tarp rimtų skaitinių, drauge labai įkvepianti puoselėti ir branginti santykius. Na o apibendrinus, tai truputį gėdijuosi pripažinti, kad patiko. O tai primena, kad gal per daug spaudžiu save į rimtų knygų skaitytojos rėmus. O to gyvenime norėčiau išvengti. 

Prieš ir po 

Šios knygos gražiausia idėja – sulyginti santykių pradžios akimirkas ir tai, kuo jie tampa po 10 metų. Šiuo principu paremta visa knygos struktūra – vienas skyrius tada, vienas skyrius dabar. Tokia istorijos pateikimo forma aštrina realybę ir kursto nostalgijos jausmą – santykiai keičiasi, nepaisant to, susiduriama su tokiomis problemomis kaip nevaisingumas ar ne. Nebūtinai į gerą ar i blogą pusę. Santykiai, kaip banguojanti jūra, tačiau reikia pripažinti, kad uostą, arba santykių pradžią, su laiku regėti tampa vis sunkiau. 

Ką praleidau, kol miegojai 

Tai klausimas, kurį pažinties pradžioje vyras užduodavo savo žmonai, o palaipsniui nustojs tai daryti. Ką praleidau, kol miegojai aprašomos poros santykius kartina negalėjimas susilaukti kūdikio. Kažkuriuo etapu, jie nustoja būti atviri, kalbėtis apie patiriamas emocijas, o čia turbūt ir yra universali daugelio šeimos dramų priežastis. 

Skaičiau aš šią knygą ir vertinau iš savo varpinės. Galvojau, susilauktumėte jūs vaiko, tada pamatytumėt kas yra santykių problemos. 🙂 Tačiau reikia pripažinti, kad akiratį šios knygos dėka praplečiau, giliau pajaučiau ką išgyvena šeimos, negalinčios susilaukti vaikų. Nors ir nebuvau iš tų žmonių, kurie nepažįstamiems galėtų užduotį klausimą, tai kada šeimos pagausėjimas. Perskaičiusi Ką praleidau kol miegojai turbūt būsiu dar subtilesnė. 

Kodėl skaityti? Visiems ilgai kuriantiems santykį – privers nostalgiškai pažvelgti į pirmąsias pažinties dienas ir iš naujo branginti tai ką turite. Taip pat rekomenduoju visiems, kurie nesupranta kodėl negalima klausinėti – kada vaikas. 

Kodėl skaityti? Kai kurie herojai ir situacijos šabloniškos. Gali pasirodytų per daug saldi (nepaisant liūdnos temos) ar banali. 

Share: