“Tėvystė užsiėmimas visam gyvenimui” – šioje knygoje rašo vaikų psichologė Aušra Kurienė. Šiai minčiai visiškai pritariu ir dar pridėčiau, kad užsiėmimas prasideda dar gerokai prieš tampant tėvais.

Pati netrukus tapsiu mama (tiksliau save jau tokia laikau, nors didžioji diena dar priešaky) ir šiam “užsiėmimui” ruošiuosi labai atsakingai. Priklausau žmonių tipui, kuris lengviausiai mokosi skaitant, todėl, nors ir lankiausi įvairiose būsimiems tėvams skirtose paskaitose, geriausiai jaučiuosi kuomet informacija mane pasiekia rašytine forma. Nenuostabu, kad sužinojusi, kad tapsiu mama pasinėriau į įvairių patarimų knygų ir žinynų pasaulį. Išmokau daug apie nėštumo eigą, kūdikio raidos etapus, kasdienius poreikius, priežiūrą ir daug kitų praktiškų dalykų.

Prisisotinusi praktiškų žinių, priėjau prie šiek tiek platesnio pobūdžio literatūros, o kartu ir artėjančio iššūkio esmės – nors ir labai svarbu tinkamai atliepti ir tenkinti kūdikio poreikius, svarbiausias tėvų tikslas turėtų būti užauginti laimingą vaiką ir žmogų. Taigi, nors mintį dalintis įspūdžiais apie perskaitytas knygas brandinau kurį laiką, tik perskaičius šią knygą pajutau, kad ji pagaliau galėtų būti įdomi platesnei auditorijai, o ne tik besilaukiančioms mamoms.

Džiaugiuosi, kad ši knyga pateko į mano rankas taip anksti, t.y. dar nesulaukus kūdikio. Knyga iškėlė nemažai klausimų, kuriuos bus proga aptarti su antrąja puse ir kokia kryptimi dirbti su savo problemomis, kad būtų galima kurti stabilų emocinį ryšį su savo vaiku. Įstrigo viena knygoje pateikta mintis – negalime duoti vaikui to, ko patys negavome (verta atsižvelgti, kuomet pasirenkame “aš tai jau tikrai nesielgsiu taip kaip mano tėvai” auklėjimo modelį). Knyga ragina atkreipti dėmesį kokiais būti (ar nebūti) jau šiandien, kad galėtume tapti tokiais, kokiais tikimės tapti tėvais.

Taigi, knyga paliko man labai gerą įspūdį ir galėčiau drąsiai pasakyti, kad įkvėpė ir padrąsino artėjant motinystei. Labiausiai įstrigusi citata – “Tėvystė yra didžiausias stebuklas. Ji suteikia mums galimybę antrą kartą nugyventi gyvenimą”. Iš tiesų, juk su vaiku pasikartoji (daug kartų) viską, ką iki šiol išmokai apie gyvenimą. Nors šią knygą rekomenduočiau perskaityti visiems tėvams, tačiau ji turėtų patikti ne tik jiems. Iš tiesų, juk tam tikri abipuse pagarba grįsti bendravimo dėsniai yra universalūs ir plačiai pritaikomi. Knygoje daug pavyzdžių ir patarimų, kurie turėtų padėti konstruktyviau bendrauti įvairiose kasdienėse situacijose – ir ne tik su vaikais. Prisipažinsiu, kad skaitydama knygą supratau daranti svarbių bendravimo klaidų, kurias laikui bėgant tikiuosi pavyks ištaisyti. Taigi, knyga ras vietą mano lentynoje, kadangi joje yra vietų prie kurių norėsis grįžti dar sykį.

Tėvystė yra didžiausias stebuklas. Ji suteikia mums galimybę antrą kartą nugyventi gyvenimą

Kodėl skaityti? Knyga yra tarsi emocinio intelekto lavinimo pradžiamokslis ir tinka ne tik tėvams. Turbūt sutiksite, kad visi mes turime tam tikrų auklėjimo spragų ir kartais pasijaučiame sutrikę tam tikrose situacijose. Knygoje daug pavyzdžių ir atsakymų ką daryti, o ne tik klausimų ir problemų (kaip kartais pasitaiko panašaus pobūdžio knygose). Knyga padės lengviau suprasti paauglius, kurių turbūt visi turime savo aplinkoje.

Kodėl neskaityti? Jei turite vaikų, kurie turi rimtų problemų tam tikrame raidos etape, knyga gali pasirodyti paviršutiniška. Jei vaikų auginimo klausimais jau esate pasiekę Austėjos Landsbergienės lygį, jums bus neįdomu. Taip pat, jei jums nerūpi emocinio intelekto ugdymas ir nesvarstote ateityje tapti tėvais ar turėti artimesnių kontaktų su vaikais.

Share: