Apkabink mane
Skaitymas vaikui man yra vienas tų dalykų, kurių labai laukiau dar ilgokai prieš tapdama mama. Žinoma realybėje vaizdas visai kitoks nei piešiau savo vaizduotėje ir to idiliško vaizdelio kuomet laimingas vaikas lovoje atidžiai klausosi pasakos dar matyt teks ilgai laukti. Dabar mano septynių mėnesių Ąžuolas klausosi (jei iš vis klausosi, tinkamo momento tenka paieškoti) labai trumpą laiką ir visais įmanomais būdais stengiasi išsikovoti teisę knygos paragauti. Nepaisant to, palengva, viena po kitos, į mano namus ima plaukti vaikiškos knygutės.

Apkabinimo galia

Kol Ąžuolo skonis knygoms formuojasi labai tiesiogine šio žodžio prasme, jų turinį vertinu aš. Nieko rimto knygutė Apkabink mane tapo viena mėgstamiausių. Istorija iš pirmo žvilgsnio labai paprasta: meškutis ir jo tėtis keliauja per mišką ir siūlosi apkabinti visus sutiktus jo gyventojus. Vieni nustemba, kiti džiaugiasi, dar kiti šiek tiek išsigąsta. Taip paprastai vaikams perduodama žinutė apie apkabinimo ir šilto prisilietimo galią – kartais dienai praskaidrinti ir nuotaikai pakelti užtenka būtent to. Taip pat knyga leidžia suprasti, kad laimė yra dalintis geromis emocijomis su kitais. Laukiu nesulaukiu, kada mano sūnus ne tik mėgausis iliustracijomis ir mamos balso skambesiu, bet ir ims suvokti girdimų žodžių prasmę.

Iliustracijos

Kalbant apie iliustracijas, jos mane visiškai sužavėjo. Apkabink mane puošia išskirtiniai, stambūs, minimalistiniai piešiniai – visiškai nepanašūs į tą pabodusi standartinį braižą atsikartojanti daugumoje vaikiškų knygučių. Nuostabaus grožio meškučiai patraukė tiek mano, tiek Ąžuolo akį – glostė ruduosius kiekvienam puslapyje.

Oficialiame knygos aprašyme nurodyta, kad knygutė rekomenduojama 3-6 metų vaikams, tad iš tiesų jos nešamą žinutę turbūt geriausiai įvertins darželinukai. Visgi, iš savo patirties galiu pasakyti, kad tiks ir mažesniems vaikams, kadangi teksto čia labai mažai, o stambios iliustracijos traukia akį. Rekomenduoju visiems turintiems vaikų ir besiruošiantiems pas tokius į svečius.

Share: