Trace Moroney

Šįkart noriu papasakoti apie knygeles, kurias pati atradau neseniai, tačiau, kiek man žinoma, tarp daugelio tėvų ir vaikų jos jau kurį laiką nesiskundžia populiarumu. Tai Trace Moroney knygelių apie emocijas kolekcija. Jos geros dėl daugelio priežasčių. Visų pirma – moko suprasti ir priimti savo jausmus, ne tik teigiamus, bet ir neigiamus. Antra, knygelės parašytos taip, kad tiktų net patiems mažiausiems – paprastais, trumpais sakiniais, o patys leidiniai labai mažyčiai. Trečia, knygų turinys moko pozityvaus mąstymo ir teigiamų išeičių įvairiose situacijose. Na, ir dar reikėtų paminėti, kad knygelės yra nepaprastai mielos, kaip ir visų jų herojus baltas zuikis.

Trace Moroney knygelių kolekciją sudaro du rinkiniai: pirmasis kai jaučiu… skirtas emocijoms, kitas kodėl myliu… skirtas meilės sau, šeimai ir draugystės temoms. 

Kai jaučiu

Šią seriją sudaro 8 knygelės skirtos skirtingoms emocijoms, su kuriomis dažniausiai susiduria maži vaikai. Trace Moroney gražiai supažindina mažuosius su tuo kas būna kai jautiesi mylimas, geras, vienišas, liūdnas, piktas, išsigandęs laimingas, jauti pavydą. Dar vienas papildomas gėris yra tai, kad kiekviena iš jų turi pastabų skiltį, su pastabomis tėvams, kaip elgtis, kai vaikus apninka skirtingi jausmai.

Štai, kaip pati autorė pabrėžia kalbėjimo apie jausmus svarbą:

„Aiškindamiesi ką jaučia, vaikai įgyja asmeninėse laisvės savarankiškai priimti gyvenimo sprendimus. Pašnekesiai apie jausmus leidžia suprasti, kad liūdėti ar pykti, kartais išsigąsti, yra normalu. Gebėdami priimti ir išgyventi skaudžius jausmus vaikai išmoksta nevaržomai džiaugtis gyvenimu ir pagal galimybes jaustis saugūs ir laimingi“.

Taip pat žaviuosi šiomis knygelėms, nes kalbant apie visas emocijas, jose akcentuojama meilės sau ir sveikos savigarbos, pasitikėjimo savimi jausmai. Toks labai sveikas ir teisingas emocinis pamatas mažiesiems.

Kai myliu

Šią seriją sudaromos keturios knygelės: kodėl myliu, save, draugus, šeimą ir kodėl man patinka miego metas. Šiuose jau koncentruojamasi į santykius su aplinka, nepamirštant sveiko santykio pirmiausia su savimi. Mes namuose, deja, turime tik apie meilę sau ir draugystę, bet jų turinys yra nuostabus. Kaip paprastai, tačiau atskleidžiant pačią esmę čia atskleisti žmogui taip svarbūs pamatiniai dalykai.

“Juk niekas kitas visame pasaulyje negalėtų būti manimi – tik aš. Aš myliu save”

“Kad turėtum gerą draugą, pats privalai būti geras draugas.”

Pati Trace Moroney pastabose komentuoja:

“Man mylėti save reiškia turėti drąsos būti savimi”

Skaitau sūnui šias knygeles ir pati mokausi. Štai kodėl sakoma, kad gimus vaikams gauni šansą gyventi antrą kartą.

Tiesa, su šiomis knygelėms yra viena didžiulė problema – jų sunku įsigyti. Daugelyje prekybos vietų siūlomi tik likučiai, trūkstamų serijos dalių neradau niekur. Labai tikiuosi, kad leidykla susigriebs ir imsis papildomo leidimo. Šią kolekciją tikrai verta turėti namuose.

Share: