100 patarimų kaip išlaikyti vairavimo egzaminą

Tai nebus knyga, kuri padės išvengti KET skaitymo (kad ir kaip bebūtų gaila). Tiesa sakant čia taisykles rekomenduojama perskaityti bent kelis kartus. 100 patarimų kaip išlaikyti vairavimo egzaminą yra labiau kontekstinė informacija, kurios KET knygelėje nerasite. Tai labai žmogiški, praktiški patarimai parašyti moters, kuri pati turi ilgą mokymo vairuoti patirtį. Smagu, kad čia pilna pavyzdžių iš realaus gyvenimo. Pavyzdžiui, dažnai pasitaikančios būsimų vairuotojų klaidos ar dažniausiai užduodami klausimai. 

Man labai patiko, kad knygoje labai nemažai dėmesio psichologiniam pasiruošimui, kuris, pasirodo, mokantis vairuoti ir ypač siekiant išlaikyti egzaminą yra labai svarbus. Knyga ramina, įkvepia, kad viskas įmanoma. O turbūt svarbiausias čia užfiksuotas patarimas – mėgautis procesu, kad ir kaip neįmanomai tai skambėtų. Mane autorė įtikino, kad verta. 

Trumpai ir aiškiai

Aš pati knygą perskaičiau vos per vieną laisvesnę savaitgalio dieną. Gerai, kad knygoje nedaugžodžiaujama ir informacija pateikiama koncentruotai, su iliustracijomis. Tiesa, praverčiau dalį apie pasiruošimą teorijos egzaminui, kadangi jį jau esu išlaikiusi. Naudingiausia man pasirodė susisteminta ir aiškiai pateikta informacija apie prieš pradedant vairuoti užduodamus klausimus – papildyta iliustracijomis kurgi tas stabdžio skystis ir kaip matuoti padangų protektoriaus gylį. 


Negirdėti faktai 

100 patarimų kaip išlaikyti vairavimo egzaminą perskaičiau keletą tikrai negirdėtų dalykų. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad vairavimo egzamino metu automobilio gale gali sėdėti jūsų instruktorius, su kuriuo mokėtės vairuoti? Aišku pridėtinė vertė nėra labai aiški. Taip pat, kad nėra uždrausta vairavimo egzamino metu įsijungti muziką. Geras! Na ir dar tai, kad iki tol, kol prasideda testavimas, egzaminuotojo galima klausti visko apie automobilį. O aš taip bijojau, kad jis bus kitoks ir aš nerasiu kokio nors mygtuko, Taip pat radau naudingų patarimų ir “triukų”, kaip sėkmingai įveikti sankryžas, pasirinkti eismo juostą ir kitų. 

Kodėl skaityti? Jei trūksta ramybės ruošiantis laikyti vairavimo egzaminą, žinių užtvirtinimo ir užtikrinimo bei įkvėpimo, kad egzaminą išlaikyti tikrai įmanoma. 

Kodėl neskaityti? Knygoje radau vieną kitą netikslumą ir ne pačios naujausios informacijos. 

Share: