Atmosferinis kūrinys
Prieraišumo laisvė sukuria savitą atmosferą nuo paties pirmo puslapio. Įtampa, nelaimės nuojauta, nežinomybė – į tokius jausmus panardina ši knyga ir neleidžia įkvėpti iki pat pabaigos. Kažką panašaus nuotaikos prasme buvau sutikusi Hannah Kent Gerieji žmonės, tik čia buvo keliariopai stipriau. Kad būtų aiškiau ko tikėtis duosiu pavyzdį. Jūs žiūrite įtemptą filmą ir prieš kulminaciją būna kelios minutės, maksimali įtampa laukiant atomazgos ir jaudulys, priverčiantis širdį plakti stipriau. Ši knyga yra tos kelios minutės, tiesa ištemptos iki kelių valandų – viso laiko kol skaitote. Čia nėra lėtos įžangos ir subtilaus epilogo, visas kūrinys vienodai stiprus.
Mistiškas pokalbis
Visa knyga yra pagrindinės veikėjos Amandos ir mažo berniuko Deivido pokalbis ligoninės palatoje. Tiesa nėra iki galo aišku kur jis vyksta, galbūt pagrindinės veikėjos galvoje. Šis formatas tiesiog sutvertas kurti įtampą. Deividas vis ragina Amandą savo galvoje atkurti įvykių grandinę, atvedusia į dabartinę situaciją. Jis nuolat kreipia pasakojimą tai į vieną tai į kitą pusę, prašydamas patikslinti detales ir komentuodamas, kas yra svarbu, o į ką nevertėtų gilintis. Jis taip pat nuolat pabrėžia, kad reikia paskubėti, nes nėra daug laiko. Visos šios pastabos greičiausiai ir yra visos Prieraišumo laisvė įtampos variklis – skaitai besidaužančia širdimi ir galvoji – pasakok greičiau, kur ta svarbiausia istorijos dalis?
Prieraišumo laisvė
Svarbu paminėti, kad Amanda yra mama. Jos dukra Nina yra svarbi istorijos dalyvė. Prieraišumo laisvė yra nematomas jas jungiantis siūlas – intuicija ir fizinis saugumo atstumas, kurį išlaikydama mama jaučiasi rami dėl savo vaiko saugumo. Turbūt kiekvienas turintis vaikų supras apie ką šnekama – apie trečiąją akį kurią privalu turėti auginant mažus vaikus ir tą stebuklingą nuojautą, kuri taip pat sustiprėja tapus tėvais. Taigi šis mama ir dukrą jungiantis siūlas tai įsitempia, tai atsipalaiduoja, kol papasakojama unikali istorija kurios ilgai nepavyks pamiršti.
Kodėl skaityti? Jei mėgstate netradicines knygas ir nenuspėjamus siužetus. Skaitykite jei mėgstate kūrinius, priverčiančius išgyventi stiprią įtampą ir nerimą. Imkite į rankas, jei jums įdomi motinystės, ryšio su vaikais tema ir nebijoti susitikti akis į akį ir išgyventi vieną didžiausių suaugusio žmogaus baimių – grėsmę vaikų saugumui.
Kodėl neskaityti? Jei prieš akis neturite kelių laisvų valandų, geriau knygos net nepradekite. Siūlyčiau palaukti kada turėsite galimybę Prieraišumo laisvę perskaityti vienu ypu. Ilgai neužtruks, o skaityti šią knygą su pertraukomis tikra kančia (išbandyta savu kailiu).
briedas kažkoks, o ne knyga. Skaitydama jaučiau tik baisų susierzinimą, nes neįmanoma suprasti apie ką rašoma. Dabar kuo didesnę nesąmonę prikeverzoja, tuo labiau ji liaupsinama. Tikslas koks šio kūrinio? Prasmė?