Du žodžiai apie šį kūrinį – trumpai ir stipriai. Išnarplioti Oliverį išsitenka šiek tiek daugiau nei dviejuose šimtuose puslapių, kurie mane dar stipriau privertė suvokti, kodėl reikia mylėti vaikus, savus ir svetimus. Priešingu atveju, jie užaugs tokie kaip Oliveris – žmonės, kurių nelaimė nuvilnyja visuomeneje kaip akmenuko ežere sukelta banga, priversdama kentėti daug nekaltų žmonių. 

Kaip narpliojamas Oliveris

Ši knyga sukrečianti nuo pat pradžių – pametėja vieną esminių siužeto įvykių, palieka skaitytoją lengvai šokiruotą ir susidomėjusį, o tada prasideda narpliojimas. Apie tai kas jam nutiko pasakoja pats Oliveris, jo vaikystės ir studijų draugai, kiti pažįstami. Bent man visada labai įdomu skaityti apie tuos pačius įvykius, nušviestus iš kelių skirtingų žmonių perspektyvos. Taip ir šioje knygoje – tik čia visa ko dėmesio centras yra Oliveris ir jo tamsi asmenybė.

Iš pradžių labai įdomiai ir keistai atrodo pasakojančių pasirinkimas. Rodos apie Oliverį pasakoja nelabai atrimai jį pažinoję ir gan atsitiktiniai asmenys. Na, bet guostis galima tuo, kad knygai artėjant link pabaigos viskas aiškiai stojasi į savo vietas.

Sunki vaikystė

Iš esmės Išnarplioti Oliverį pagrindinė tema yra sunki vaikystė, ir kaip jauname amžiuje patirtos žaizdos anksčiau ar vėliau atsiskleidžia žmogaus gyvenime. Man šią knygą skaityti buvo gana sunku – Oliverio asmenybės aprašymas galėtų lengvai atsidurti enciklopedijoje ties žodžio sociopatas aprašymu. Jo išimtinai racionalus, pragmatiškas požiūris į žmones, santykius ir aplinką tikrai nekelia simpatijų. Visgi, Išnarplioti Oliverį knygos stiprybė man pasirodė tame, kad ji priverčia suprasti ir suvokti pagrindinio veikėjo amenybę, priežasčių ir pasekmių ryšius. Kad ir kaip bebūtų keista, išnarpliojusi Oliverį pajutau ne tik pyktį, bet ir užuojautą, liūdesį ir visų knygos veikėjų skausmą.

Kodėl skaityti? Patiks tiems, kam patinka asmenybės dekonstravimas ir narpliojimas iš daugybės skirtingų kampų. Skaitykite, jei mėgstate knygas, kalbančias apie tai, kaip vaikystės patirtys įtakoja žmogaus gyvenimą.

Kodėl neskaityti? Jei nesate emociškai pasiruošę skaityti apie niūraus sociopato gyvenimą. Bent man, pagrindiniai siužeto vingiai turėję nustebinti skaitytoją knygos pabaigoje man pasirodė nuspėjami.

Share: