Tinginių šalis

Dar viena mūsų su sūnumi jau pamėgto knygų vaikams rašytojo ir iliustratoriaus Kęstučio Kasparavičiaus knyga. Jei prieš tai žavėjomės jo Dryžuota istorija. , dabar susipažinom ir su jo Tinginių šalis

Pasvajokim apie tingėjimą

Šios knygos tema man priminė vieną tėvams skirtą patarimą – leiskime vaikams fantazuoti ir neskubėkime sugrąžinti jų į realybę, informuodami, kad jų svajonėms ir norams nelemta išsipildyti. Šį metodą galima pritaikyti ir tuomet, kai nutraukiame nepageidaujamą vaiko elgesį ir kartu truputį pasvajojame, taip užglaistydami situaciją. Pavyzdžiui, “tau nepatinka, kad turi susidėti drabužius į spintą, norėčiau ir aš, kad daiktai patys susitvarkytų” ar “nenorėjai lipti iš lovos, norėčiau ir aš, kad būtų galima joje voliotis visą dieną”.

Grįžtant prie knygos, Tinginių šalis leidžia vaikams leistis į panašias fantazijas – kaip atrodytų gyvenimas, jei būtų galima nuolatos tingėti, o viskas aplinkui vyktų savaime. Pagrindiniai veikėjai čia trys katinai, kurie iškeliauja į Tinginių šalį. Joje namai iš saldainių, ant medžių auga ledai, teka apelsinų sulčių. Šioje šalyje niekam šiukštu negalima dirbti, o pinigais gyventojai barsto takelius. Švenčių čia daug, kasdien po kelias, ypač smagios Velykos, per kurias kiaušiniai patys sušoka į burną.

Šią knygą skaitydami galės iki soties fantazuoti, o paskui sugrįžti į realybę. Kaip apmaudu, visa istorija tebuvo trijų tingių katinų bendras sapnas.

Kam tinka

Teksto šioje knygoje daug, paveikslėliai smulkūs, tad rekomenduočiau šiek tiek didesniems vaikams, 5-6 metų ir net vyresniems. Labiausiai aktualu, turbūt bus mažiesiams tinginukams ir smaližiams, kurie kartais pasvajoja, kaip smagu būtų, jei nereikėtų atlikti pareigų ar gyventi namelyje kurio galima atsikąsti.

Share: