Holly Miller - Kai regiu tave

Jei pasiilgote istorijų, kurias skaitant galima išleisti susikaupusias ašaras, atkeliauju aš su pasiūlymu. Skaičiau Kai regiu tave, ir dvi mano asmenybės pusės pykosi. Viena sakė – banalu, kita – kaip miela. Istorija man priminė visus tuos panašaus tipo filmus – P. S. Myliu tave, Užrašų knygutė, Viena diena. Ir taip, tai nebus knyga, kuri sudrebino Jūsų pasaulį, bet jei norisi ko nors romantiško ir atostogų knygos tipo, tuomet kodėl gi ne? 

Pagrindinė idėja priminė Nemirtingieji, tik čia pagrindinis veikėjas sapnų pagalba gali žinoti ne tik mirties datą, bet ir kitus visiškos atsitiktinius dalykus apie savo mylimus žmones. Kaip tikriausiai nujaučiate, gyvenimas ir santykiai tokiu atveju gali tapti šiek komplikuoti. Gerai, ne šiek tiek. 

Dvi perspektyvos

Džoelis ir Kelė pasakoja istorijas, kiekvienas iš savo perspektyvos. Abu šiuos žmones jungia anksčiau patirta svarbaus žmogaus netektis – mamos ir draugės. Tai štai, dvi tokios šiek tiek giminingos ir nuo gyvenimo nukentėjusios sielos susitinka ir prasideda graži istorija. Kai regiu tave pasakojama ne tik apie santykį, bet ir tai, kad mylint svarbu nepamesti savo didžiųjų svajonių ir tikslų. 

Magiškasis realizmas

Rašydama bandau suprasti, ar šis kūrinys buvo sukurtas tik pramogai, ar autorė norėjo pasakyti kažką daugiau – juk pasitelkia magiškojo realizmo elementus, kurių pagalba dažniausiai kalbama apie sudėtingus tikrovės elementus. Man pasirodė, kad Kai regiu tave yra apie vieną kilniausių meilės apraiškų, kuomet suvokdamas, kad atskirai bus geriau, sutinki žmogų paleisti. Taip pat apie mūsų visų pasąmonėje glūdintį troškimą žinoti, kaip baigsis meilės istorija ar gal net visas gyvenimas. Ir dar galbūt apie tai, kad per pastangas sukontroliuoti baigtį ir gyvenimą, pamirštame atsipalaiduoti ir mėgautis pakeliui.

Kodėl skaityti? Jei ilgitės tiesiog gražios, romantiškos istorijos, su magiško realizmo elementais. Taip pat, jei norite kartu su veikėjais pasvarstyti – geriau žinoti savo mirties datą ar gyventi nežinomybėje?

Kodėl neskaityti? Nes buvo nemažai vietų, kur varčiau akis. Gali būti, kad jau esu per daug išlepinta geros literatūros, kad galėčiau atsipalaiduoti ir ramiai skaityti tokią knygą. 

Share: