Gražių ir mielų knygučių mano vaikui niekada nebus per daug. Pristatau dar vieną – Kibiras Čarlis ir pelė Pupelė – lietuvių kūrėjos Eidvilės Viktorijos Buožytės debiutą. Visuomet smagu, kai autorius pats iliustruoja ir rašo knygas, nereikia abejoti, kad žodžiai ir vizualioji dalis bus suradę vienas kitą.
Netradiciniai veikėjai ir turtinga kalba
Ši knyga išsiskiria originaliais veikėjais. Bent man nuotykių apie Kibirą dar neteko skaityti. Na, bet susilauki vaikų ir gyvenimas pažeria pačių netikėčiausių pirmųjų kartų. Kiti veikėjai – pelytė Pupelė, viską akylai stebintis ir komentuojantis katinas, pašiūrėje besiglaudžiantys vorai, sušlapęs barsukas – sudaro keistą, bet puikią komandą leistis į nuotykius. Čarlis savo draugams pasakoja istorijas, nes jis ne šiaip eilinis pašiūrės kibiras, o daug pasaulio matęs jūreivis. Kai vieną dieną Čarlis paslaptingai dingsta iš pašiūrės, pelytė leidžiasi jo ieškoti. Trumpai tariant, jūsų vaikams tikrai patiks ši istorija ir sukels daug juoko.
Kaip visuomet man, skaitančiai dar metukų neturinčiam mažyliui, aktualiausia gražios iliustracijos. Šioje srityje Kibiras Čarlis ir pelė Pupelė labai maloniai nustebino. Stambios, dailios ir svarbiausia – originalios iliustracijos patiko ne tik mano sūnui, bet ir man pačiai.
Beje, jūsų metinukams taip pat patinka akys? Aš ne pirmą kartą pastebiu, kad mano sūnus knygose labiausiai atkreipia dėmesį į piešinukus su akimis. Tad ir ši knygelė su dideliais geltonakio katino piešiniais buvo tikras džiaugsmas.
Dar vienas dalykas į kurį atkreipiau dėmesį – turtinga ir graži kalba. Knygoje radau kelis net sau pačiai naujus žodžius, tokius kaip “išsirabždino iš kibiro”, “nušiušeno namo” ir panašiai. Taigi, tai puiki žodyno treniruotė ne tik mažiesiams, bet ir jų tėvams.
Apibendrinant, nors knyga tradiciškai nurodyta, kaip orientuota į 3-5 metų vaikus, sakyčiau labiausiai tiktų trimečiams ir mažesniems. Stiprioji šios knygos dalis iliustracijos, kurios labiausiai traukia vaikų akis, o pačio teksto čia nėra labai daug. Istorija išmokys mažuosius klausytojus, kaip reikia drąsiai bėgti į pagalbą silpnesniems ir kaip gali būti liūdna bei smagu praradus vėl sutikti draugą.