Tavo antras gyvenimas prasideda supratus, kad gyveni tik kartą
Puiki knyga pavasariui! Vos nušvinta saulė dažniausiai kyla noras ne tik atnaujinti spintą, išsivalyti langus, bet ir užsiimti gamtos atsinaujinimo įkvėptais vidiniais pokyčiais. Galima užsirašyti į sporto klubą, pradėti medituoti, sveikai maitintis arba pradėti mąstyti pozityviai. Jei kartais pritrūktumėt idėjų, tai ši knyga gali būti puikus pagalbininkas. Iš jos nereikėtų tikėtis nieko labai gilaus, bet ir perskaityti neužtruksite – užteks keleto valandų ar poros trumpesnių prisėdimų.

Kas yra rutinologas

Knygos autorė Raphaelle Giordano sukūrė naują profesiją gydyti naujai ligai – rutinitui. Rutinito simptomus greičiausiai būtų galima sugretinti su tuo, kas internetuose dažnai yra įvardijama kaip Pirmojo pasaulio problemos

Knygos autorė yra ne tik rašytoja bei dailininkė, bet užsiima ir kūrybingumo ugdymu bei studijavo psichologiją. Prieš šią knygą išleido net keturias knygas asmenybės ugdymo tema, kol nusprendė imtis grožinio kūrinio. R. Giordano savo praktikų metu pastebėjo, kad labai daug žmonių regis turi viską, ko galima norėti, tačiau vis vien nesijaučia laimingi. Taip atsirado jos išrasti terminai rutinologas ir rutinitas, įkvėpti siekio padėti žmonėms vaduotis iš atrodytų niekuo nepagrįsto uždaro blogos nuotaikos rato. Šiais principais ir yra grįstas jos pirmojo romano siužetas.

Įkvėpimas pokyčiams

Nors Tavo gyvenimas prasideda supratus, kad gyveni tik kartą yra pristatomas kaip romanas, jis labiau primena vadovėlį ar instrukciją, kaip palengva keisti savo gyvenimą ir vaduotis iš nuobodulio ir rutinos. Jauna moteris Izabelė atrodytų turi viską:gražią šeimą, stabilų darbą, yra sveika ir išvaizdi. Nepaisant to nesijaučia laiminga ir nesuvokdama priežasties už tai save smerkia. Laimingo atsitiktinumo dėka sutikusi paslaptingą vyrą, prisistatantį rutinologu, ji ryžtasi drąsiems pokyčiams.

Izabelė kas kelias savaites gauna užduotis, kurias pareigingai vykdo. Ji pradeda nuo namų ir minčių švarinimo, užduočių ir tikslų nusistatymo, savęs ir savo gerųjų savybių pažinimo, vėliau pereina prie konkrečių veiksmų pagerinti santykius su šeima bei aplinkiniais, realizuoti save profesinėje srityje, kol galiausiai randa dvasinę ramybę. Galima šią knygą skaityti atsipalaidavus kaip grožinį kūrinį, galima pasinaudoti dėstomais patarimais ir bandyti pakartoti pagrindinės veikėjos pokyčių kelią.

Ši knyga yra toks įdomus įvairių idėjų plakinys: nuo sveikos mitybos patarimų iki rytų išminties. Nieko naujo ir negirdėto, tiesiog priminimas ir ne kartą girdėtų patarimų susisteminimas. Iš esmės pagrindinė mintis plėtojama šioje knygoje yra raginimas vaduotis iš aukos vaidmens ir pagaliau imtis konkrečių veiksmų keisti tai, kas gyvenime netenkina. Klausimas tik ar iš tiesų tai taip lengva padaryti, kaip gali pasirodyti perskaičius šią knygą. Nepabandysit, nesužinosit.

Kodėl skaityti? Jei norisi lengvo, nuotaiką keliančio skaitinio ir švelnaus pastūmėjimo ilgai brandintiems pokyčiams.

Kodėl neskaityti? Nes knyga pavojingai balansuoja ties banalumo ir paviršutiniškumo riba. Visi žinome, kad gyvenimas neapsiverčia ir pokyčiai taip lengvai kaip šioje knygoje nevyksta, bet tikėtina, kad nors kažką iš šios knygos lengvai pritaikysite sau.

Share: