Mano tėtis rašo knygą

Turim mes su Ąžuolu kelias labai numylėtas ir vietomis jau lipnia juosta suklijuotas knygas. Visos jos prieš miegą keliauja su mumis į lovą ir retai kada į savo būrį priima naujokę. Bet štai iš Tyto alba parsinešiau Mano tėtis rašo knygą ir ji ne tik kad įsiveržė į būrį, bet ir tapo viena favoričių.

Priežastys gali būti kelios. Visų pirma, pagrindinis veikėjas yra berniukas vardu Ąžuolas. O jo sesutė – Liepa. Toks smagus sutapimas, nes būtent šiuos du vardus buvau paruošusi kai dar nežinojau savo vaiko lyties.

Antroji, pati įtikinamiausia – katinas. Beveik kiekviename knygelės puslapyje galima surasti šeimos katiną ir mums tai tapo smagiu žaidimu. Dar nei karto nespėjau perskaityti viso knygos teksto, bet bent kartą prieš miegą surandam visus miau.

Laikas su šeima 

Tiems, kas jau labiau domisi tekstų, knyga taip pat turėtų patikti. Mano tėtis rašo knygą yra apie tai, koks svarbus vaikams yra laikas su tėvais. Knyga atskleidžia ir šių dienų aktualijas – vis daugiau žmonių renkasi dirbti nuotoliniu būdu, kartais ir namuose. Kaip tuomet vaikams suprasti tėvus? Štai Ąžuolo tėtis rašo knygą ir vaiko akimis dažnai tiesiog nieko neveikia. O sūnui labai svarbu, kad tėtis įžengtų į jo vaizduotės pasaulį.

Kai galiausiai tėtis pasiduoda ir ima žaisti su sūnumi, pasirodo, kad tai išeina į naudą jiems abiems. Taip knyga perduoda labai gražią žinutę apie tai, kaip rodos paprasčiausi žaidimai ir elementarus laikas kartu stiprina ryšį, padeda kurti ir praturtina kasdienybę.

Iliustracijos

Ingos Dagilės iliustracijas jau galėjote sutikti apdovanotoje ir populiarioje knygoje Drambliai ėjo į svečius. Iliustracijos minimalistinės, stambios, jų dėka puikiai galima atkurti siužetą, net ir nelabai rašytinio žodžio linkusiam klausytis vaikui. Kviečiu pasižiūrėti: 

Kam tinka? Sakyčiau 2-4 metų vaikams idealu. Puikus, prasmingas tekstas, geros iliustracijos. Galima žaisti smagų žaidimą – kiekviename puslapyje (beveik) surasti katiną.

Share: