Mergaitė, norėjusi išgelbėti knygas

Šią knygą tiesiog privalo turėti visų knygų mylėtojų vaikai. Nes Mergaitė,  norėjusi išgelbėti knygas parašyta apie mus – žmones, kurie draugaudavo su mokyklos bibliotekininke ir skaitomų knygų skaičių ribodavo pagal tai kiek panešdavo.

Mergaitė, norėjusi išgelbėti knygas

Mergaitė, norėjusi išgelbėti knygas tėvynė yra Norvegija. Kiek teko girdėti, ten ji susilaukė didžiulio populiarumo. Didžiąją dalimi dėl puikių Lisa Aisaro iliustracijų – menininkės, turinčios labai originalų braižą ir jau pelniusios tarptautinį pripažinimą. 

Baimė pasenti

Kaip ir kiekvieną sykį skaitydama vaikišką knygą, bandau įžvelgti kokią žinutę ji neša. Mergaitė, norėjusi išgelbėti knygas manau, turėtų padėti vaikams išgyventi ateities baimes, nežinomybės jausmus. Pagrindinė veikėja yra Ana. Jai netrukus 10 ir ji siaubingai bijo pasenti.

Mergaitė, norėjusi išgelbėti knygas

Kartą Ana susapnavo baisų dalyką - ji paseno. Iš pradžių suvyto kaip medžio lapas rudenį. Tad sutrumpėjo ir pavirto į dulkes. paskui išsisklaidė vėjyje.

Aišku, visa knygos istorija sukasi apie knygas. Mergaitei labai pagailsta knygų, kurių bibliotekoje niekas nenori, todėl jas reikia sunaikinti. Ir ji bando jas išgelbėti. O tada aprašoma tai, ką mes, prisiekę skaitytojai, vadiname skaitymo bloku.

Mergaitė, norėjusi išgelbėti knygas

Mano galvoje nebetelpa daugiau žmonių, mąstė. Per greitai susipažinau su pernelyg daug žmonių. Nebeturiu jėgų skaityti.
Knyga knygoje

Dar viena graži idėja – knyga knygoje. Ana aptinka istoriją, kuriai trūksta paskutinio puslapio. Jame kaip tik apie tai, kodėl neverta bijoti mirties. Ana leidžiasi į paieškas, kol randa visus atsakymus. Ir galiausiai supranta, kad ateitis tuo ir graži, kad yra neapibrėžta, atvira ir mumis gyvenant gali nutikti bet kas.

Mergaitė, norėjusi išgelbėti knygas

Trumpai. Mergaitė, norėjusi išgelbėti knygas yra visomis prasmėmis labai graži knyga apie tai kaip 10 metų mergaitė įveikia nežinomybės, ateities, nebūties baimes. Ir žinoma Apie didžiulę meilę skaitymui ir knygoms. Tobuliausiai tiktų pradinukams, jau pradedantiems savarankiškai skaityti vaikams.

Share: