
Šios knygos pavadinimas ir viršelis nieko per daug gero nežadėjo, bet džiaugiuosi, kad labiau pasitikėjau anotacija. Iš tiesų Mylimės, miegame, valgome, geriame, sapnuojame išimtinai vien mokslu grįsta knyga, kartu parašyta labai paprastai ir draugiškai eiliniam skaitytojui. Nevargino net skaitant vakarais po darbo. Knygos stiprybė – struktūra. Pasakojimas ir faktai sugrupuoti taip, kad atspindėtų žmogaus organizmo kelionę per skirtingus paros etapus, taip atskleidžiant kasdienius organizmo pokyčius ir nematomus procesus.
Autorė gerai padirbėjo surinkdama turbūt visą knygos išleidimo metu (2007) žinomą informaciją apie žmogaus organizmą. Bet čia slypi ir knygos silpnybė – laikas bėga ir galima nujausti, kad šiandien ši knyga jau nebėra pačios aktualiausios informacijos rinkinys.
Atgimusi meilė kūnui
Iš tiesų tai Mylimės, miegame, valgome, geriame, sapnuojame galima pagirti vien už tai, kad ji įkvepia meilę savo kūnui ir priverčia iš naujo pažvelgti į jį su pagarba. Skaitant šia knygą imi suvokti, kokia tai sudėtinga ir kartu darni sistema, plušanti per dieną, kad palaikytų mus sveikus ir gyvybingus.
Šios knygos autorė tiesiog užverčia informacija, kas kenkia ar padeda kūnui darniai veikti. Todėl efektas toks, kad be jokių pamokslų norisi gyventi sveikiau ir teisingiau. Man asmeniškai labai įstrigo dalys apie nepaprastą sporto naudą organizmui. Pasirodo net dvi ne pačios ilgiausios treniruotės per savaitę, gali pasitarnauti kaip daugelio ligų prevencija, padėti smegenims geriau veikti, atitolinti jų nykimo procesus. O taip pat – tai yra puiki priemonė dorotis su stresu ir įtampa. Taigi, nors šiuo metu esu užtingėjusi kaip meška žiemą, skaitydama ėmiau ieškoti informacijos apie treniruotes.
Mūsų gyvenimo para
Įžangoje jau minėjau, kad knygos stiprybė yra struktūra. Iš tiesų, keliauji valandoms ir net nepastebi kaip sugeri autorės pateikiamą mokslinę medžiagą. Darbo valandomis daugiau informacijos apie smegenis, 12 valandą išsami informacija apie tai kaip veikia mūsų virškinimo sistema. Artėjant vakaro valandoms – apie efektyvų poilsį, daug negirdėtų faktų apie miegą, galiausiai seksą.
Blogoji dalis – knyga iš tiesų nepateikia ir neatskleidžia nieko per daug naujo ar revoliucingo. Greičiau puikiai sugrupuoja tai, kas ir taip daugmaž yra žinoma ir kažkur, nors ir ne iki galo išsamiai bet jau girdėta.
Literatūrinės nuorodos
Šiaip įspūdis apie Mylimės, miegame, valgome, geriame, sapnuojame būtų gana vidutiniškas – gera ir tiek. Bet man labai patiko gausybė literatūrinių nuorodų, galima nujausti, kad autorė ne tik mėgsta domėtis kaip veikia mūsų organizmas, bet domisi ir grožine literatūra ir jos autoriais. Man tai buvo malonus, netikėtas ir knygą labai praturtinęs aspektas.
Kodėl skaityti? Lengvai skaitoma ir informatyvi. Leidžia iš naujo pamilti savo kūną ir įkvepia pagarbos visam tam nematoma darbui, kuris vyksta dėl mūsų gerovės. Taip pat giriu už autorės akivaizdžią meilę literatūrai ir citatų apie kūną iš grožinių kūrinių gausą.
Kodėl neskaityti? Nes knygos originalas pasirodė 2007 m., todėl negalima tikėtis pačių naujausių mokslinių tyrimų. Tai ryšku tokiose vietose, kur kalbama, pavyzdžiui, apie AI ir jo veidų atpažinimo funkciją, prietaisus miego ciklams sekti ir panašiai