Mano sielos moterys

Norėjau ko nors gražaus advento laikotarpiui, per daug nesigilinusi į kontekstą pasirinkau šią knygą. Tiesą sakant buvo geriau nei tikėjausi. Mano sielos moterys yra labiau pačios Isabel Allende autobiografija nei pasakojimas apie kitas moteris ar įkvėpimą. Aišku yra ir apie jas – ypač mama, dukrą, ypatingą vietą rašytojos gyvenime užėmusią leidėją ir kitas. 

Labiausiai mane sužavėjęs dalykas yra pačios Isabel Allende aistra gyvenimui. Autorei šiuo metu yra beveik aštuoniasdešimt metų, tačiau nuotykių, pokyčių ir lengvumo jos gyvenime yra daugiau nei mano pačios ar daugelio artimos aplinkos žmonių. Turbūt daugelis rinkosi ar rinksis šią knygą, nes jau yra rašytojos kūrybos gerbėjai. Man buvo truputį atvirkščiai – iki šiol skaičiusi vos vieną jos knygą dabar noriu dar daugiau! 

Feminizmas 

Labai ryški Mano sielos moterys linija seka feminizmo temą. Autorei, kilusiai iš lyčių stereotipų itin susaistytos Čilės, ši sritis itin svarbi. Jos jaunystėje feminizmo judėjimas tik žengė pirmuosius žingsnius ir ypač sunkiai skynėsi kelią tradicijų saistomose Pietų Amerikos šalyse. Pati Isabel Allende nuoširdžiai pripažįsta, kad kartais gyvenimo realybė ir jos pačios nuostatos prasilenkdavo su tradicinėmis feminizmo nuostatomis, tačiau pagrindinėmis idėjomis ji nenustojo tikėti ir gyventi niekada. Visgi, jei šią knygą nuspręstumėte skaityti vedini moterų teisių raktažodžio, atkreipkite dėmesį, kad ši tema čia pateikiama prabėgomis, labiau per asmeninių patirčių prizmę. 

Apie kūrybą 

Man Mano sielos moterys buvo įdomi kaip kūrėjos išpažintis. Isabel Allende pradėjo rašyti gana vėlai, išgarsėjo išleidusi Dvasių namai maždaug keturiasdešimties metų. Vėliau tapo labai produktyvia ir intuityvia kūrėja. Kaip pati sako, ji niekuomet nežino, kur istorijų veikėjai ją nuves. Rašytojos kūryboje mažai saldumo, daug drąsos, kelionių, sudėtingų likimų, politinių Pietų Amerikos aktualijų ir svarbių istorinių momentų atspindžių. Susipažinus su Isabel Allendemintimis tampa aišku iš kur jos kūryboje tas sunkiai nusakomas cinkelis. Tai todėl, kad ji pati kibirkščiuojančią aistrą gyvenimui turi ir saugo netgi būdama beveik aštuoniasdešimties. 

Kodėl skaityti? Jei jus domina rašytojų gyvenimo užkulisiai ir originaliai parašytos biografijos. Jei kartais jus slegia prabėgančio laiko idėja – atsivertusios šią knygą suprasite, kad nei keturiasdešimt, nei penkiasdešimt ar dar daugiau metų nėra riba gyventi įdomų ir autentišką gyvenimą. 

Kodėl neskaityti? Feminizmo tema čia patektagana glaustai ir paviršutiniškai. 

Share: