Tėvystės magija

Paprasta, glausta, praktiška ir sklidina empatijos – tiek tėvų, teik vaikų atžvilgiu knyga. Pripažįstu, kad Tėvystės magija įpūtė naujų vėjų į jau šiek tiek išsikvėpusį tėvystės procesą. Taip pat knyga padėjo iš naujo įvertinti šį stebuklingą ir reikšmingą procesą, atrasti prasmę ir džiaugsmą kasdienybėje, bendravimo paprastose situacijose svarbą ir žavesį. Čia radau labai gražią autorėsž įžvalgą apie tai, kad vaikus auklėjame ne tuomet kai juos drausminame ar nubrėžiame ribas. Daugiausiai jie išmoksta visiškai kasdienėse veiklose – stebėdami mus pačius ir mūsų reakcijas, požiūrį į gyvenimą. Perskaičius šią knygą sustiprėja noras ir ryžtas, kasdien būti geresniu žmogumi. 

“Ir šis kelias prasideda bandymu išsaugoti ryšį. Ryšį, kuris nenutrūks visą gyvenimą, todėl jį išsaugoti būtina. Tai yra svarbiausia jūsų gyvenimo užduotis.”

Beje, ant viršelio rašoma, kad tai pirmoji serijos knyga, Lietuvoje išleista dar 2019 m. Labai lauksiu kitų, kurios, žadama, bus skirtos konkretiems amžiaus tarpsniams. 

Esminiai patarimai 

Knyga pateikia septynis žingsnius, norintiems iš naujo užmegzti ar sustiprinti ryšį su vaiku. Tėvystės magija plėtojama idėja paprasta – nesvarbu kokie tėvai buvote iki šiol, stengtis visuomet verta. Autorė didžiąją dalį teksto grupuoja į septynis žingsnius, kuriuose informacija ir patarimai apie tai, kaip užmegzti ryšį, suvaldyti stiprias emocijas (abiems), paleisti vaiką, kaip elgtis patiriant sunkumus, gelbėti ir puoselėti tėvų santykius, nustatyti ribas ir galiausiai – dirbti su savimi. 

Visada po ranka 

Man labai patiko, kad kiekvieno iš skyrių pabaigoje pateikta glausta informacija skirtingoms vaikų amžiaus grupėms. Juk ryšį megzite ir ribas nustatysite trimečiui ir dvylikamečiui visiškai skirtingai. Taigi patarimai čia skirti ir kūdikiams, ir paaugliams. Tai daro knygą aktualią labai įvairaus amžiaus vaikus auginantiems tėvams. Apskritai, Tėvystės magija apibūdinčiau kaip labai draugišką vartotojui ir sumaketuota taip, kad ją galima būtų išsitraukti vos prireikus ir atsiversti dar sykį, lyg instrukciją: spalvoti puslapiai, labai didelis šriftas ir piešinukai, Šiuo atžvilgiu priminė Viską išbandžiau.

Kodėl skaityti? Labai gera knyga, turėtų įsikurti kiekvienuose namuose, kur gyvena vaikai. Tėvystės magija labai lengva skaityti, čia akcentuojama ryšio su vaikais svarba, siūloma pagalba sprendžiant dažniausiai pasitaikančias problemas ir krizes, skatinanti išklausyti, su empatija ir ramybe priimti vaikų pykčio priepuolius ir kitų emocijų pliūpsnius. 

Kodėl neskaityti? Kadangi knyga labai universali ir apimanti visus amžiaus tarpsnius, neišvengiamai ir šiek tiek paviršutiniška. 

Share: