Vaikų meilės kalbos – kaip ir suaugusiųjų
Pagrindinė turinio dalis skirta papasakoti apie penkias meilės kalbas. Jos tokios pačios kaip ir tėvų – prisilietimas, padrąsinantys žodžiai, dovanos, laikas kartu ir paslaugos. Šįkart skyriai papildyti pavyzdžiais iš vaikų pasaulio. Pasirodo, vaikams uždavus klausimą iš kur jie žino, kad tėvai juos myli, galima sulaukti labai skirtingų atsakymų. Pavyzdžiui, jie mane myli, nes nuolat mane palaiko, mes kartu dažnai keliaujame į parką, tėtis visuomet sutaiso dviratį, mama visada iš kelionių parveža lauktuvių ar visuomet apkabina grįžus iš mokyklos. Taip autoriai priverčia susimąstyti, ar suprantate pagrindinę savo vaiko meilės kalbą ir ja šnekate. Gali būti, kad kalbate visomis išskyrus vieną, nes jums ji atrodo tiesiog nesvarbi. Vaikui, tuo tarpu, ji gali būti svarbi kaip oras ir jo meilės rezervuaras senka.
Meilės rezervuaras
Ne šiaip sau panaudojau šią sąvoką – ji reikalauja atskiro aptarimo. Penkios vaikų meilės kalbos šie du žodžiai minimi begalę kartų. Meilės rezervuaras, tai vaiko emocinės būklės indikatorius. Vaikas gerai jausis tik tuomet, kai iš tėvų nuolatos gaus patvirtinimus, kad yra mylimas. Dar svarbiau yra tai, kad autorių teigimu, visas vaikų probleminis elgesys kyla iš to, kad jei nesijaučia pakankamai mylimi. O tuomet jiems kyla noras savo tėvus išbandyti, ne visuomet jiems priimtinais būdais.
Pasak autorių, tėvų esminė pareiga yra mylėti vaikus besąlygine meile. Čia aš su jais sutinku 100 procentų. Tėvai yra tie, kurie tiesiog privalo vaiką mylėti ir priimti visokį: piktą, liūdną, agresyvų, laimingą, apatišką. Tinka bet koks žodis apibūdinantis emocinę būklę. Tėvai turi būti vaiko saugumo uostas ir nuolat pildyti jo meilės rezervuarą.
Taigi, vien mylėti neužtenka. Reikia tai parodyti. Jei kyla klausimas kaip, knyga Penkios vaikų meilės kalbos į tai išsamiai atsako. Čia rekomenduojam vaikui, ypač iki penkerių, meilę demonstruoti visais penkiais budais. Iki šio amžiaus pagrindinė meilės kalba gali būti dar nesusiformavusi.
Nepaisant to, reikia būti akylam ir nuolat ieškoti pagrindinės meilės kalbos ženklų, kadangi ji visuomet turės daugiau svorio nei kitos. Ypač pavojinga, jei pagrindinė vaiko meilės kalba būtų panaudojant destruktyviam elgesiui – baudžiant ar drausminant vaiką. Pasekmės tokiu atveju labai sunkios ir ilgalaikės.
Kodėl svarbu kalbėti skirtingomis meilės kalbomis?
Jei pirmoji knygos dalis pristatinėja meilės kalbų rūšis ir moko besąlyginės meilės, antrojoje daugiau skiriama tėvų motyvacijai. Kitaip tariant, stengiamasi išryškinti, kiek daug vaiko gyvenimo aspektų priklauso nuo to, ar jis jaučiasi mylimas. Pasak autorių, jei tėvai laiko savo vaikų meilės rezervuarą pilną, tuomet jiems lengviau mokytis, kontroliuoti pyktį ir pozityviai reaguoti į auklėjimą. Taigi, privalumų begalė, todėl neabejotinai yra verta pabandyti paieškoti įvairesnių būdų savo meilei išreikšti.
Taip pat, tiems kas neskaitė pirmosios autoriaus knygos, patiks paskutinis skyrius, skirtas sutuoktinių meilės kalboms. Jame raginama ta pačia besąlygine meile mylėti ir savo antrąją pusę bei atrasti, kokia forma jūsų žmogus geriausiai tą meilę priima.
Pora labiausiai knygoje man patikusių minčių net nėra tiesiogiai susijusios su vaikais, o greičiau su pačių tėvų emocine būsena.
Taigi, puiki išvada – pirmiausia tinkamai reikia pasirūpinti savimi ir nepamiršti puoselėti santykių su mylimu žmogumi, o tuomet ir reikšti meilę vaikams nebus taip sudėtinga.
Kodėl skaityti? Tiesiog būtina jei turite vaikų, ypač jau ūgtelejusių. Net jei neišgirsite nieko per daug naujo, rasite informaciją, kurią tikrai pravartu pasikartoti. O taip pat idėjų, kaip tinkamai išreikšti savo meilę ir užtikrinti gerą vaiko emocinę savijautą. O svarbiausia, suprasite, kad labai svarbu vaiką mylėti besąlygiškai. Ši knyga ypatingai turėtų būti naudinga paauglių tėvams. Ji neabejotinai padės kuo sklandžiau išgyventi šį jautrų periodą.
Kodėl neskaityti? Prieš skaitydami turėkite omenyje, kad vienas iš autorių yra pastorius, tad nenustebkite radę religinio pobūdžio pamokymų. Taip pat knygoje deja neišvengta pasikartojimų.