Laimė po Dordonės riešutmedžiais
Jei man reikėtų nurodyti tikro atostogų romano pavyzdį, neabejodama bakstelėčiau į šią knygą. Laimė po Dordonės riešutmedžiais net nebūtina skaityti per atostogas – ji pati yra atostogos. Ši knyga yra lengvai skaitoma, turi meilės istoriją, šiek tiek dramatiškų elementų ir nors truputį nujauti koks bus finišas, mėgaujiesi kelione.

Laimė po Dordonės riešutmedžiais

Kodėl laimė ir kodėl riešutmedžiai, klausiate jūs. Riešutmedžiai, nes romano veiksmas rutuliojasi į viešbutį paverstoje restauruotoje pilyje Prancūzijoje, Dordonės kaimelyje. Laimė, nes pagrindinė veikėja Džesė čia atvyksta mėnesio atostogoms, kartu su savo dešimtmečiu sūnumi Viljamu. Visgi knygos pavadinime neatsispindi liūdnoka šios istorijos pradžia. Pagrindinė veikėja čia atvyksta tik todėl, kad pilis priklauso buvusiam vyrui Adamui, su kuriuo tiek ji, tiek sūnus, palaikė ir palaiko labai trapius ir ribotus santykius. Kelionė turėtų paskatinti tėvo ir sūnaus ryšį, o Džesė, turėtų šiek tiek atsipalaiduoti nuo rūpesčių dėl mamą kamuojančios sunkios ligos.

Esminiu šios knygos privalumu man tapo pagrindinės veikėjos humoro jausmas ir šmaikštūs veikėjų dialogai. Bent aš skaitydama tikrai ne kartą nusišypsojau. Iš esmės man patiko pats Džesės personažas – tai vienas tų žmonių, kurie net ir rimčiausioms problemoms ar nemalonioms situacijoms užklupus nepraleidžia galimybės pajuokauti ir į bet kokią situaciją įnešti lengvumo.

Visai kitokia situacija su Adamo personažu. Garantuoju, kad skaitant apie jo poelgius visoms mamoms ir šiaip atsakingesnėms asmenybėms užvirs kraujas. Aš pati vietomis vos galėjau skaityti ir piktinausi nevykusiu prioritetų susideliojimu, plevėsišku elgesiu ir neatidumu savo vaikui. Visgi, knyga dar sykį primins, kad gyvenime tikrai ne viskas taip paprasta kaip atrodo.

Nesvarbu ką rytojus atneš, turime tik šiandien

Taip jau sutapo, kad ne viena knyga iš eilės man byloja tą patį – svarbiausia džiaugtis šia diena. Laimė po Dordonės riešutmedžiais neša tą pačią žinutę. Kartais per dažnai atideliojame savo laimę jaudindamiesi del ateities, o iš tiesų juk, viskas ką turime yra šiandien.

Skaitydami šią knygą sužinosite apie bent man prieš tai negirdėtą Hantingtono ligą. Ja serga pagrindinės veikėjos mama ir knygoje jos kančios gan detaliai aprašytos. Ši knyga prisiliečia prie labai skaudžios temos – kokį skausmą artimiesiams sukelia demencijos spektrui priklausančios ligos. Tuomet sergantį supantiems mylintiems žmonėms belieka tik stebėti, kaip iš lėto fiziškai ir emociškai gesta zmogus, prarasdamas svarbiausius dalykus – atsiminimus ir sveiką protą. Žinoma, Laimė po Dordonės riešutmedžiais šią temą nagrinėja švelniai ir optimistiškai, tačiau jautresni visvien gali išspausti ašarą.

Kodėl skaityti? Skaitykite, jei norite pailsėti su knyga rankoje: pasijuokti, nubraukti ašarą ir pagyventi pagrindinių veikėjų atostogų ritmu. Kadangi vasara jau baigėsi, imkite į rankas, jei norėsite ją prisiminti. Patiks jei mėgstate šiek tiek kitokius meilės romanus – ne tik kurstančius jausmus, bet dar ir nešančius papildomą, gyvenimą apgalvoti skatinančią žinutę. Taip pat turėtų patikti visoms romantiškoms sieloms ir Užrašų knygutės (Notebook) gerbėjams.

Kodėl neskaityti? Jei nemėgstate vadinamųjų atostogų knygų. Taip pat  jei jus erzina istorijų veikėjai, priimantys muilo operoms būdingus sprendimus.

Share: