Kartais taip gera paskaityti vaikišką istoriją. Gaila tik, kad ne visada pavyksta persijungti į vaikišką režimą, arba kitaip – išjungti protą. Skaitau ir pagaunu save galvojant, kokią žinutę istorija neša, kokius simbolius ir paslėptas prasmes koduoja. Štai Ilga kelionė yra graži istorija apie artimos sielos paieškas, bei netekties skausmą.
Ilga kelionė
Tai istorija apie mergaitę ir berniuką, kurie nežino apie vienas kito egzistavimą, bet jau yra susieti tam tikru ryšiu. Berniukas išgyvena mylimo augintinio netektį, o mergaitė vedina savo katės išsiruošia į ilgą kelionę, pati nesuvokdama jos tikslo. Paviršinis Ilga kelionė sluoksnis paprastas ir vadovaujantis suaugėliška logika net verčia sunerimti – kur abiejų veikėjų tėvai, kodėl mergaitė viena išeina paskui katiną, kodėl niekas nekreipia dėmesio, kad ji keliauja be priežiūros? Atrodo norėtųsi kokio papildomo moralo, kad išeiti vienai paskui katiną nėra pati geriausia mintis.
Simboliai
Vėliau visgi ateina suvokimas, kad pasakos ir istorijos yra tam, kad leistų vaikams saugiai išgyventi tam tikrus pavojus. Taip pat, jei istorija gera, ji visuomet turi užkoduotą tam tikrą gilesnę prasmę. Gal ir per giliai kapstau, bet man šioje istorijoje katė yra intuicija, ir platesnis moralas yra toks, kad jei gyvensi nuoširdžiai klausydamasis savęs, atversi galimybes gyvenimo kelionėms su netikėta pabaiga, bei autentiškoms draugystėms. Taip pat istorija pamoko, kad kelionėje visuomet galima sutikti ir geresnių ir blogesnių žmonių, bet geri darbai visuomet atveria kelius.
Kam tinka? Sakyčiau aktualiausia 4-10 metų vaikams. Ilga kelionė galėtų suveikti kaip terapija patyrus augintinio netektį.