Laiškai, kurių tu niekada negausi perskaitoma tiesiog nepastebimai. Pora prisėdimų ir lieki su trumpu ir įkvepiančiu pasakojimu galvoje. Šią knygą priskirčiau prie tų ne visai banalių gyvenimo ir meilės istorijų, kurios be lengvo skaitymo dar neša ir prasmingą žinutę. Ši knyga man pasirodė apie ryšį su protėviais arba giminės moteris jungiantį saitą, kurio pajautimas dažniausiai sustiprėja kartu su motinyste. Laiškai, kurių tu niekada negausi aš matyčiau kaip pagalbą kai sunku ir įkvėpimą pasisemti stiprybės iš savo paties istorijos. Vietomis man visgi buvo per saldu, kartais nuspėjama, bet buvo puslapių, kur autorės vaizdinga kalba įtraukė ir sugraudino.
Laiškai iš praeities
Knygoje laiškų pagalba labai gražiai susikerta šiandienos ir praeities pasaulis. Pasakojimai iš XX a. pradžios man buvo mylimiausia knygos dalis. Skaityti šiuos trumpus fragmentus buvo lyg sugrįžti į vaikystę ir klausytis linksmų močiutės kalbų, vaizdingų palyginimų ir dabar jau užmirštų žodžių. Sugrįžusi į dabartį autorė labai gražiai persijungia jau į modernų žargoną.
Šiaip turbūt labiausiai į akis man kritęs dalykas apie šią knygą yra labai turtinga kalba. Vietomis man gal buvo netgi per daug vaizdingų palyginimų, jei iš viso taip gali būti. Na skaitydama jaučiau truputį pompastikos, kas nėra man pats artimiausias rašymo stilius. Nepaisant to, galbūt tos pačios raiškos dėka, knyga visgi įtraukė. Skaitydama jaučiau labai daug paralelių su visus pravirkdžiusia Raudona užrašų knygelė. Laiškai, kurių tu niekada negausi veikia labai panašiai – kursto norą sužinoti daugiau apie savo giminės istoriją ir taip pat graudina supratus, kiek daug mes nežinom ir galbūt jau neturim galimybės sužinoti.
Praradimai ir atradimai
Turbūt neišduosiu per daug, pati autorė dažnai mini šią detalę pristatydama knyga – didelė dalis Laiškai kuriu tu niekada negausi yra apie moters, kuriai nepavyksta susilaukti vaiko jausmų pasaulį. Viskas, kas susiję su motinyste per mane keliauja labai jautriai tad ir šiuo atveju istoriją jautriai išgyvenau. Žinau, kad tokių istorijų daug, žymiai daugiau nei atrodo iš informacinės mus supančios erdvės, todėl tikiu, kad daugeliui moterų ši knyga suveiks kaip terapija. Knyga primena, kad žmonės visais laikais kentėjo, nors ir skirtingame kontekste, bet vis dėl tų pačių pamatinių dalykų. Suvokus tai galima pasisemti stiprybės – juk nepaisant visų per amžius besitęsusių moterų vargų, mes, jų palikuonys, esame čia, tarsi įrodymas, kad viskas yra įmanoma.
Santykiai
Labiausiai šioje knygoje man kliuvo vyrų ir moterų santykiai. Galbūt kalta buvo giliai šią sritį analizuojantii knyga, kurią skaičiau prieš šitą, tačiau Laiškai kuriu tu niekada negausi vietomis atrodė, kad trūksta veikėjų atvirumo. Ir jei pradžioje dėl šios priežasties skaitosi gana sunkiai, vėliau tampa žymiai geriau
Kodėl skaityti? Jei patyrėte sunkumų susilaukti kūdikio, tuomet ši knyga pasitarnaus kaip terapija. Rinkitės, jei norisi įtraukiančios, lengvai skaitomos, šiek tiek liūdnos istorijos. Patiks, jei mėgaujatės močiutės pasakojimais, kaip atrodė gyvenimas prieš 100 metų – ši knyga savo gyva autentiška kalba perteikia labai tikrovišką vaizdinį.
Kodėl neskaityti? Nes dalis knygos siužeto primena standartinį meilės romaną.