Apie autorę
Knygą parašė buvusi mokytoja Stephanie Bennett Vogt. Sulaukusi brandaus amžiaus ji nusprendė mesti savo sėkmingą karjerą ir ieškoti savo tikrojo pašaukimo. Netrukus įkūrė erdvių tvarkymo konsultacijų centrą ir parašė tris knygas. Faktas, kad šios knygos autorė buvusi mokytoja atsispindi knygos struktūroje – kiekvieno skyriaus pabaigoje pateikta glausta informacija “tvarkymosi užsiėmimams” ir pasiūlymai, ką būtų galima pasižymėti “tvarkymosi dienoraštyje”. Kitas biografijos faktas atsispindintis knygoje – autorė domisi Fengshui ir praktikuoja jogą, taigi Jūsų vidinė erdvė persmelkta Rytų išminties.
Apie ką?
Tikrai sunku plačiau pakomentuoti apie ką tiksliai šį knyga, man ji pasirodė gana chaotiškas patarimų rinkinys. Didžiausias dėmesys skiriamas mus aplankančių minčių valdymui, o tai labai plati tema, kuri šioje knygoje paliečiama gana paviršutiniškai. Pagrindiniai autorės siūlomi principai pasiskolinti iš Rytų filosofijos: būti sąmoningais ir čia ir dabar, neprisirišti tiek prie daiktų, tiek prie emocijų, būti tarsi stebėtojais to kas vyksta mūsų galvoje ir paleisti paleisti paleisti.
Jūsų vidinė erdvė
Jūsų vidinė erdvė teigia kad klausydami knygoje išdėstytų patarimų sukursite švarią “vidinę erdvę” ir jos dėka ims keistis ne tik jūsų aplinka, bet ir jus supantys žmonės, situacijos ir galimybės. Taigi, kitaip nei įprasta siūloma ne pirma tvarkyti savo aplinką ir tuomet laukti vidinių pokyčių o veikiau atvirkščiai. Kitaip tariant perskaitę šią knygą sužinosite ne kaip tvarkytis, o kam tvarkytis apskritai.
Įkvėpimas keistis
Knygoje lyg ir nėra kažkokių labai negirdėtų pasiūlymų ar idėjų, greičiau pakartota tai ką ne kartą visi esame girdėję. Nepaisant to skatina imtis veiksmų. Pavyzdžiui, didelė knygos dalis skiriama patarimams kaip kovoti su stresu kuomet pradedame kažką naujo ar nesiseka ugdyti naują įprotį. Autorė siūlo strategiją “sumažinkite ir kartokite” – t.y. sumažinti užduotį taip kad ji jūsų nebegąsdintų ir kartokite tai kasdien. Pavyzdžiui, jei seniai graužiatės dėl suverstos spintos, imkite tvarkyti po labai mažą plotelį kasdien. Taip pat man patiko smagus patarimas kaip palaikyti tvarką namuose – skirkite kad ir vieną minutę per dieną greitai sudėti daiktus į jų vietas. Gal tai bus ir nedidelis pokytis, tačiau vis vien pokytis, o šie visuomet veda į gerą. Taigi nors ši knyga kviečianti suvaldyti chaosą man pati pasirodė gana chaotiška turinio atžvilgiu, tikiu, kad gali įkvėpti bent minimaliems pokyčiams. Glaustai šią knygą būtų galima apibendrinti taip: the secret papildyta namų tvarkymo patarimais.
Kodėl skaityti? Jei jūsų gyvenime trūksta pokyčių.
Kodėl neskaityti? Nes tiek minimalizmo, tiek minčių valdymo klausimais yra geresnių knygų.
Pateikite geresnių knygų minimalizmo ir minčių chaoso valdymo klausimais?
Laimė turėti mažiau ir Tvarkingų namų stebuklas