Gal norėtumėt apie tai pasikalbėti

Tikrai taip, aš labai noriu pasikalbėti apie šitą knygą, su visais kurie klausosi. Man ji buvo visiškas netikėtumas, atradimas ir didžiulis skaitymo malonumas. Gal norėtumėt apie tai pasikalbėti yra gydytojos psichoterapeutės memuarai, kurie nepaprastai įdomiai pristato psichoterapijos reikšmę, naudą ir procesą. Kūrinys lengvai nutraukia paslapties šydą nuo to kas vyksta psichoterapeuto kabinete ir gal net plačiau – labai kasdieniška paverčia emocinės sveikatos temą. 

Kodėl šią knygą skaityti taip įdomu? Nes čia susiduria net kelios pasakojimo linijos. Lori Gottlieb visų pirma pasakoja savo asmeninę, klystkelių kupiną savirealizacijos ir karjeros kelio paieškos istoriją, kalba apie asmenines problemas. Visa tai ji supina su savo pacientų istorijomis, tuo ką jaučia ir mąsto bendraudama su jais. Ir galiausiai, atskleidžia savo patirtį, kuomet pati dėl skaudaus išsiskyrimo ima lankytis pas psichoterapeutą. Tokiu būdu turime beveik 360 laipsnių temos vaizdą. 

Turbūt įspūdingiausia yra skaitant stebėti procesą, kaip autorė ir jos pacientai veriasi prieš mūsų akis – pradėdami nuo ledkalnio viršūnės iki labai labai gilių suvokimų, žmogiškų universalių problemų, galiausiai tapdami iš tiesų nuoširdūs kalbėdami apie save. 

Gal norėtumėt apie tai pasikalbėti yra tiesiog žmogiškumo ir nuoširdumo įsikūnijimas popieriuje. Lyg to nebūtų gana, parašyta labai šmaikščiu ir įtraukiančiu stiliumi. Šios knygos lengvumo ir gilumo dermė yra tiesiog nuostabi. 

Gyvenimo istorijos 

Knygoje rasite maždaug penkių autorės pacientų ir jos pačios istorijas. Kaip pripažįsta Lori Gottlieb, kaip psichoterapeutei, jai svarbiausia pasitikėjimas, todėl istorijos čia atsiranda pekeistos, apjungtos ir tik su klientų leidimu. Jos moko kaip įveikti į aplinką orientuotą pyktį, dorotis su netekties jausmu, emociniu skausmu, gailesčiu dėl prabėgusio gyvenimo, liūdesiu dėl klaidingų sprendimų, padarytų klaidų. Gal norėtumėt apie tai pasikalbėti aptaria ir daugybę kitų temų, kurios būdingos kiekvienam gyvam žmogui. 

Autorė taip pat labai atvirai pasakoja ir apie savo gyvenimą. Labai įdomu buvo išgirsti apie jos pastangas derinti skirtingas sritis – mediciną ir rašymą. Visų kitų pacientų istorijos labai skirtingos problemų pobūdžiu ir svoriu, asmenybės ypatumais. Beje, vos parašiusi šias eilutes atsiminiau knygoje perskaitytą mintį – skausmo negalima lyginti, nuvertinti ar išaukštinti kitų žmonių atžvilgiu. 

“…skausmo hierarchijos nėra. Kančia neturėtų būti reitinguojama, nes skausmas – ne varžybos.” 

Istorija apie Olandiją 

Vienas gražiausių dalykų, kuriuos pastaruoju metu esu skaičiusi man buvo istorija apie Olandiją, kurią autorė pateikia cituodama kitą rašytoją ir kuri labai organiškai įsilieja į vieną iš jos pacienčių situaciją. Jei trumpai, tai čia slypi labai svarbi ir esminė žinutė apie gyvenimą. Kartais suplanuoji kelionę į vieną šalį, tačiau atsiduri šiek tiek keistokoje Olandijoje. Gali piktintis, kentėti, gailėtis. Tačiau geriausia – imti domėtis, pažinti ir ieškoti galimybių naujojoje lokacijoje. Gal norėtumėt apie tai pasikalbėti siunčia labai prasminga žinutę. Kartais būna nemalonių situacijų, kurių neįmanoma pakeisti. Tuomet pyktį ir savigailą galima bandyti keisti susitaikymu, smalsumu ir ieškojimu, kaip atrasti privalumų nepageidaujamoje padėtyje. 

Psichoterapijos reklama

Man regis, Gal norėtumėte apie tai pasikalbėti yra labai svarbi knyga, nes ji išsklaido baimes susijusias su psichoterapija. Perskaičius šią knygą tik ir norisi žygiuoti į gydytojo kabinetą ir pradėti savęs gilesnio supratimo ir emocinių žaizdų gydymo kelią. Visiems, kas psichoterapiją jau yra lankę, knyga turėtų būti pilna pažįstamų situacijų ir galbūt atradimų – juk smalsu, kaip mąsto ir pacientą mato gydytojas – iš kitos barikadų pusės. Pati naudingiausia knyga turėtų būti būsimiems psichoterapeutams, kad nepamirštų, kad svarbiausia šiame procese nuoširdumas, atvirumas ir empatija. 

Kodėl skaityti? Tiesiog puiki knyga, tinkama visiems. Ir tiems kas domisi psichologija ir emocine sveikata ir tiems, kam tiesiog patinka nuoširdžios ir psichologiškai gilios žmonių istorijos. Knyga nepamokslaudama pateikia puikių įžvalgų ir patarimų, kaip susidoroti su kasdienybės iššūkiais. O kartu, ji tiesiog šmaikšti ir gražiai liūdna. Net neabejoju, kad perskaitę ją, kažką naujo apie save atrasite. 

Kodėl neskaityti? Galvojant apie knygą įdomu, koks joje realybės ir fikcijos santykis. Skaitant nesunku pamiršti, kad nors tai ir labai tikroviškos, bet ir ne visai tikslios istorijos.

Share: