Knygų vagilė

Tai knyga, kurią galima vadinti šiokia tokia literatūrine įžymybe. Ji dažnai puikuojasi įvairiuose sąrašuose, vadinama naująja klasika, pagal ją yra pastatytas to paties pavadinimo filmas. Knygų vagilė yra istorija apie mergaitę, karą, Vokietiją, nacius, žydus, mirtį, labai gerą tėtį ir draugą, akordeoną ir didžiulę meilę knygoms. Toks eklektiškas rinkinukas, tačiau puikus rezultatas. Labiausiai šią knygą man norisi lyginti su filmu Zuikis Džodžo. Čia ta pati linksma ironija dera su sunkiomis temomis, o karas, holokaustas pateiktas vaikų akimis nušvinta vėlgi visai kitokioje šviesoje. 

Jei ir jūs kurį laiką apžiūrinėjate šią knygą – raginu imti ir skaityti. Tinka ir paaugliams ir netgi vasarai. Liūdesys ir šviesa čia gražiai dera tarpusavyje. 

Niūrusis pasakotojas 

Kalbant apie šią knygą svarbu paminėti formą. Ji tikrai neeilinė. Pasakoja čia viską žinantis ir matantis balsas. Kažkas panašaus į giltinę, kaip netrunkame suprasti. Knygoje daug šokinėjimo laike ir ekskursų į tai, kas laukia knygos veikėjų ateityje, kaip baigsis jų gyvenimas. Knygos formą papildo ir iliustracijos ir skirtingi šriftai. Formos atžvilgiu nuobodžiauti tikrai neteks. Man regis, kad šioje knygoje slypi svarbi prasmė, kuri atsiskleidžia per turinio ir formos dermę – žodžiai ir pasakojimai keičia gyvenimus. 

Žodžių galia 

Knygoje yra svarbus fragmentas apie tai, kaip Hitleris ateina į valdžią. Čia pabrėžiama, kad galią jis įgavo žodžių pagalba – barstydamas idėjas ir žodžius tarsi sodininkas. Įdomu ir tai, kad australų rašytojo knygoje holokausto ir karo tema pateikta iš Vokietijos perspektyvos, leidžiant suvokti, kad nacistinio režimo užvaldyti šalies piliečiai kentėjo taip pat, kaip ir kitų šalių aukos. 

Meilė knygoms 

Ši knyga taip pat turėtų patikti visiems, kurie kolekcionuoja ir mėgaujasi knygomis apie knygas. Mažajai našlaitei Lizetei jos turi ypatingą reikšmę. Turi ji jų nedaug, bet kiekvienos įsigijimo istorija svarbi ir reikšminga. Taip pat labai smagus knygos momentas yra apsilankymai miestelio mero bibliotekoje. Bet čia jau jums patiems linkiu atrasti detales. 

Kodėl skaityti? Tarp visų tų gausybės knygų apie holokaustą, ši yra neabejotinai kitokia ir verta dėmesio. Sakyčiau, puikiai derėtų ir prie paauglių literatūros. 

Kodėl neskaityti? Su laiku darausi vis pakantesnė ilgiems kūriniams ir ištęstiems fragmentams. Ir šią, sakyčiau, būtų kur trumpinti. O tada būtų tiesiog puiki. 

Share: