Soulful Simplicity

Kaip man patinka skaityti knygas spie minimalizmą, paprastumą ir lėtą gyvenimą. Bent kelioms dienoms patikiu, kad tam tikri gyvenimo pokyčiai yra kur kas lengviau įgyvendinami, nei yra iš tikrųjų. Skaitydama Soulful Simplicity jaučiausi labai įkvėpta lėtiems pokyčiams, dalį jų jau esu pradėjusi įgyvendinti (įvairiose stadijose), kai kuriems dar trūksta ryžto ir sprendimo. Bet kuriuo atveju, jaučiu patvirtinimą, kad mąstau ir judu teisingu keliu. 

Autorė Courtney Carver yra tinklaraščio Be more with less ir dviejų knygų autorė. Soulful simplicity yra apie asmeninę jos patirtį ir kelionę lėtesnio, dvasingesnio, sveikesnio ir taupesnio gyvenimo link. Nors jai pačiai akstinas sulėtinti tempą visų pirma buvo ligos diagnozė, ji mums siunčia labai svarbias pamokas ir kviečia dažniau klausyti savo širdies ir tikrųjų poreikių, nelaukiant kol tai padaryti privers liga ar kitokia nelaimė. 

Glaustai apie viską  

Soulful simplicity yra tarsi tam tikra panašių knygų ir idėjų suvestinė, pritaikyta realiame gyvenime. Čia rasite ir pritaikytų Marie Condo patarimų, knygos Kūrėjo kelias užduočių, cituojama Laimė turėti mažiau autorė, Leo Babauta, taip pat ir kiti autoriai ir knygos, kurių nežinojau, bet gausiai papildžiau savo norimų perskaityti knygų sąrašą. Man patiko, kad autorė pabrėžia – tai tik jos paprasto gyvenimo istorija, kiekvienam iš mūsų teks ją susikurti patiems. Tą padaryti galima bandant naujus dalykus, žiūrint kaip jie tinka ir kaip “jaučiasi” mūsų gyvenime. O šioje knygoje pilna idėjų pabandymui. 

Kodėl dvasingas paprastumas?

Soulful simplicity akcentuojama, kad labai svarbu klausyti savo širdies. Pavyzdžiui, siekiant atgauti laiką savo gyvenime labai svarbu nesakyti taip, kai intuicija, vidinis balsas, ar siela visa esybe sako ne. Atrodytų paprastas patarimas, bet, manyčiau, labai svarbus ir esminis. Knygoje taip pat siūloma kasdieninė meditacija arba praktika, kuomet leidžiame sau tą vidinį širdies balsą išgirsti ir įsiklausyti. Kas mūsų gyvenimuose mus tenkina, ką reikėtų keisti, kur sustoti, kur investuoti daugiau savęs, kas iš tiesų prasminga, o kas – atvirkščiai. 

Finansai ir spinta

Turbūt labiausiai man įstrigo ir pasirodė naudingi patarimai, susiję su finansais ir vadinamosios kapsulės spintos sukūrimu. Pastarajai temai yra skirta atskira autorės knyga Project 333, tačiau ir šią perskaičius galima surasti esminius patarimus. Paprasta spinta yra skirta tam, kad išvaduotų jus iš perteklinio vartojimo, sprendimų nuovargio, sutaupytų laiko skirto daiktų priežiūrai. 

Kita svarbi sritis – gyvenimas be skolų. Soulful simplicity atvira autorės patirtis, kaip jiems su vyru pavyko iškeisti erdvų būstą į mažesnį, gražinti įvairias paskolas, atsisakyti kreditinių kortelių ir kaip tai pakeitė jų gyvenimą į gerą. Labai įkvepia ir skatina išbandyti. 

Kodėl skaityti? Labai naudinga, švelni, graži ir įkvepianti knyga, kurią perskaičius norisi gyventi kuo lėčiau, paprasčiau ir dar atidžiau klausytis savo širdies balso. Patiks mėgstantiems įvairius iššūkius, besidomintiems kapsulės spintos formavimu, taupymu ir gyvenimu be skolų. 

Kodėl neskaityti? Dauguma patarimų bus kažkur girdėti, pati autorė nieko stulbinančiai naujo nepasiūlo. Tai jos asmeninė istorija, kaip daugumą, kitose knygose žinomose knygose pateiktų patarimų pavyko pritaikyti. 

Share: