Apie mane

L abas, mano vardas Ieva, gyvenu Vilniuje. Man 29 metai. Neseniai pirmą kartą tapau mama. Šis įvykis privertė sulėtinti tempą, permąstyti savo vertybes, suvokti, kas iš tiesų svarbu, o kas tėra primesta aplinkos.

Taip pasaulį išvydo šis tinklaraštis – kaip rezultatas to, kad atsisijojusi įvairias veiklas, žmones ir darbus sugrįžau prie to, kas man iš tiesų svarbu ir miela širdžiai – skaitymo ir rašymo.

Knygos yra tai, nuo ko mano siela „uždainuoja“ – kai verčiu naujos knygos puslapius, kai prieš miegą slenku per internetinių knygų parduotuvių naujienų sąrašus, kai užeinu į knygyną ir man ten kaip namie.

Knygos visuomet buvo su manimi – nuo vaikystės, kuomet perskaičiau turbūt visas vaikų skyriaus knygas bibliotekoje, ir vėliau, kai būdama paauglė mažame miestelyje neturėjau didelio veiklų ar žmonių į kuriuos norėčiau lygiuotis pasirinkimo – net neabejoju, kad būtent knygos labiausiai prisidėjo prie to, koks šiandien esu žmogus.

Mėgstu ne tik skaityti, bet ir rašyti. Ta  nereiškia, kad jaučiuosi stipri ar gera rašyme, šis užsiėmimas man yra tarsi terapija. Rašau kuomet supykstu, kuomet liūdžiu, kai galvoje regis visko per daug ir tik sugulusios į tekstą mintys pagaliau duoda ramybę. Dabar pradėjau rašyti ir apie knygas. Kartais įspūdžiai tiesiog liejasi per kraštus ir tuomet be galo džiaugiuosi idėja jais pasidalinti su kitais skaitančiais. Būna, kad perskaičius prastesnę ar tiesiog vidutinę knygą rašau prisiversdama – tokia jau esu, į kiekvieną veiklą, kurios imuosi, žiūriu atsakingai.

Kalbant apie mėgstamus žanrus – tai būtų kažkas tarp moderniosios literatūros ir knygų, kurios kartais vadinamos „rimtomis“, dramomis ar gyvenimo istorijomis. Taip pat nesu abejinga klasikai ir istorinei grožinei literatūrai. Žymiai lengviau įvardinti ko nemėgstu: lėkštų meilės istorijų ir fantastikos (išskyrus, žinoma, Harį Poterį). Gyvenime buvo etapas, kuomet buvau pasinėrusi į detektyvų pasaulį ir perskaičiau turbūt visas Agatos Kristi knygas. Dabar detektyvams ir trileriams esu labiau abejinga ir šis žanras į mano rankas patenka retai.

Mėgstu ir negrožines knygas. Perskaičiau turbūt viską, ką galima rasti lietuvių kalba apie minimalizmą. Svajoju kurti savo erdvę ir gyvenimą vadovaudamasi mažiau yra daugiau principu. Aplinkybės padiktavo tai, kad šiuo metu daug skaitau apie vaikų auklėjimą ir psichologiją – atsakingai žiūriu į naujo žmogaus auginimą. Mėgstu knygas, kurios įkvepia dvasiniam tobulėjimui. Taip pat kartais pasiilgstu ir rimtesnės literatūros – apie istoriją, politiką ir tarptautinius santykius.

Žinoma būna ir visai priešingai – mano naujas atradimas – vaikiškos knygutės. Atrodo, kad kol kas jų turinys įdomesnis mamai nei mažajam istorijų klausytojui, bet dar pažiūrėsim! 🙂

Visada laukiu Jūsų komentarų ir pastebėjimų. Tiesiog nuostabus jausmas sulaukti grįžtamojo ryšio!

Sususiekti su manimi galite naudodami žemiau pateiktą formą arba el. paštu ieva@perskaiciau.lt.

 

 

 

 

Susisiekime